[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - iný druh či možná choroba?

iný druh či možná choroba?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

iný druh či možná choroba?

Poslaťod pipajucalopta » 23. Jún 2015, 12:35

Dobrý deň, chcela by som sa popýtať. Tento rok sme začali chovať kury. Máme 18 hempšíriek, 8 týždňové a jedna z nich sa výrazne inak správa ako ostatné. Podľa veľkosti hrebienka by to mala byť sliepka.
1.Celý deň si neľahne, aj spí postojačky, ľahne si až na noc v kurníku. Má úplne stiahnutý krk, čiže vyzerá ako oválna lopta na nohách, narozdiel od ostatných ktoré naťahujú krky ako žirafy.
2.Oveľa viac pípe ako ostatné, nie je taká zvedavá a priebojná. Často krát, ak im nasypem jesť, tak na rozdiel od ostatných sliepok počká, kým ten najväčší frmol pominie a až potom príde. Tiež ju ľahko vytlačí od jedla iná kura.
3.Nie je až taká bojazlivá, ale ak ju chcem oddeliť aby sa sama najedla a napila, robí všetko preto, aby sa vrátila k ostatným.
4.Kým ostatné si poľahajú vedľa seba, ona sa snaží natlačiť pod inú sliepku, alebo minimálne pod jej krídlo.
Že je iná som si všimla pred vyše týždňom a stále ju pozorujem. Nezdá sa mi chorá, pretože nám bohužiaľ dve kury zahynuli, čiže približne viem ako vyzerá chorá sliepka.
Zdá sa mi, že je to iný druh ako ostatné, alebo nejaký poddruh, možno sa im zamiešala ak ich prepravovali. Až na to správanie a stiahnutý krk, je rovnako veľká a aj sfarbenie peria je identické s ostatnými. Ak je len iná, vôbec mi to nevadí, ale bojím sa, že sú to symptómy nejakej choroby, ktorá ju môže časom zabiť.
Prílohy
160620153438.jpg
160620153438.jpg (168.32 KiB) Zobrazené 1837 krát
pipajucalopta
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 23. Jún 2015, 12:09

Re: iný druh či možná choroba?

Poslaťod pipajucalopta » 24. Jún 2015, 11:05

Tak nakoniec to bola kokcidióza, alebo podobná chorobra. Sme im včera primiešali do vody na prevenciu Sulfacox T, a dnes vidno, že jej to pomohlo. Síce ešte nežerie toľko čo ostatné, ale včera večer už jej začala padať hlava, mala spadnutý chvost, aj krídla mala spustené. Každú polhodinu som chodila jej pomôcť sa napiť a dnes vyzerá oveľa lepšie. Už ma tvary sliepky, nie lopty, a dokonca som ju našla ležkať, keď som ich prišla pozrieť. :victory:
pipajucalopta
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 23. Jún 2015, 12:09


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron