kýchajúce sliepky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

kýchajúce sliepky

Poslaťod kekedola » 9. Jún 2013, 22:42

Dobrý večer

Už neviem na koho sa obrátiť s prosboou o radu,lebo tu v Martine mi nevie nikto poradiť.Hľadám niečo o chorobách sliepok . Dala som sa na chov sliepočiek a kúpila som si ich pár v Mojšovej Lúčke pri Žiline. K nim som prikupila niekolko liliputiek .Pred dvomi týždňami som zbadala že dve sliepky chrčia pri dýchaní a následne na to ďalšie tri kýchajú . O týždeň na to začali kýchať aj dve liliputky. medzi tým sa mi vyliahli malé liliputky 7 kusov ,jedno uhynulo malo hnačku. Veterinár mi doporučil nasadiť liek Sutricol na 7 dní. Lenže nič sa nezmenilo, tie dve ktoré chrčali som musela včera zabiť lebo velmi ťažko dýchali a bolo mi ich ľúto a jednu ( podla popisu na internete) mala asi niečo s pečeňov, krívala a mala opuchnutý zadok a krídla spustené.Dnes som zabila liliputku, lebo stále polihovala a začala chrčať.Som z toho na nervy, neviem sa dopátrať, čo je to za choroby a bojím sa že mi postupne odídu aj ostatné, lebo ešte tri kýchajú a jedna začala tak jemne chrčať.Malé liliputie kuriatka sa zatial držia , pekne papajú a dávam im aj vitamíny,len mamina kvočka začala dnes kýchať,
prosím neviete mi poradiť?
Ďakujem Ivana
kekedola
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 9. Jún 2013, 22:36

Re: kýchajúce sliepky

Poslaťod MVDrAlexandra » 13. Jún 2013, 20:18

Dobry den,
ja by som navrhovala zavolat veterinara priamo ku Vam do chovu. Neviem, ci veterinar,ktory Vam poradil liek, ich osobne aj videl. Urcite by som odporucila aj pitvu jednej z uhynutych sliepociek, pretoze dost vela diagnoz je mozne stanovit aj postmortalne a aspon by ste vedeli, co s ostatnymi sliepockami. Taktiez neviem, ake su tam zoohygienicke podmienky, preto skutocne zavolajte veterinara priamo ku Vam do chovu. Takto na dialku sa to riesi dost osemetne
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia