zhrubnuty penis kocura

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zhrubnuty penis kocura

Poslaťod sasa » 31. Mar 2013, 12:36

Dobry den.chcela by som vas poprosit o radu.mame kocurika 1,5 rocneho.mame s nim uz dva mesiace neustale problemy.zacala to praskanim ciev v ociach vysokymi teplotami 41.5 .teploty neustupili ani bo antibiotikach ktore bral skoro mesiac asi 4 rozne druhy.b.oli sme u troch veterinaroch.zatial nam ho diagnostokovali tak ze ma FIP-ku.panveterinar mu pichal do oci kortikoidy adi 5 dni.teraz mu ich kvapkame kvapkami .oci sa nam uz zdaju lepsie ale teraz mame novy problem.kocuriovi trci penis vonkui asi pol centimetra a nemoze sa vymocit .davame mu celaskon do vody .veterinar povedal ze ak ma kocur FIPku moze to byt zbytocne ho operovat.operacia by mala byt taka ze mu urobia z penisu vaginu.noneviem co teraz robit uz sme bezmocny kedze sa FIPka neda identifikovat az po pitve.je mi ho strasne luto kazde dve minuty ide na zachodik sa snazit vycurat ale neide mu to.dakujem za radu
sasa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 31. Mar 2013, 12:25

Re: zhrubnuty penis kocura

Poslaťod MVDrAlexandra » 2. Apr 2013, 19:01

Dobry den, obavam sa,ze pri priznakoch, ktore tu popisujete,sa jedna skor o FIVku. urcite by som urobila kontrolne vysetrenie a serodiagnostiku prave na FIV. Skuste navstivit veterinara cim skor, aby sa v pripade potvrdenia FIVky zabranilo prenosu na ine,potencialne macicky a kocurikov. Ak to nebude FIV, potom by som riesila problem s penisom aj to nie tak drasticky,ale najprv zistit pricinu, preco je ten penis zhrubnuty, ci sa nejedna o zapal. V pripade zapalu je uplne zbytocne previest amputaciu penisu
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia