Yorkshire terrier

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Yorkshire terrier

Poslaťod miminko4 » 30. Dec 2012, 18:29

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na mojho psa(pes, Keninko, 3,5 roka), ktorý máva ja tomu hovorim "psychycke stavy". Trasie sa, dychci ako by utekal maraton, chodi z miesta na miesto, ma stiahnuty chvostik. Najprv to maval tak 2x za rok v noci, to mi až na hlavu vyliezol ,teraz to uz mava aj cez deň.Pytala som sa na to jeho veterinarky, no ona povedala ze si vyzaduje nasu pozornost, ze aby sme ho cez den unavili prechadzkou a ze to robit nebude, no mne sa to nezda... Taraz ma take obdobie ze nam uz menej je, ale pritom si pyta nasypat do misky a ked mu nasypeme tak sa toho ani nedotkne.
Dakujem za odpoveď a prajem krásne sviatky.
s pozdarvom Križanovičová
miminko4
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 30. Dec 2012, 18:17

Re: Yorkshire terrier

Poslaťod MVDrAlexandra » 1. Jan 2013, 21:49

Dobry den,
uprimne, nemyslim si,ze je to vyzadovanie pozornosti, skor je to prejav bolesti, pripadne navodenia nerovnovahy v tele. Nevsimli ste si, kedy to zvykne mat? Aktivita, psychicke rozrusenie pocas dna, zmena krmiva, zvysena fyzicka zataz,.... ak sa to len tak "vyskytne", urcite by som odporucila navstevu ineho veterinara a kompletne vysetrenie vnutorneho prostredia organizmu, neurologiu a kardiovaskularny system. Bol by to sice "beh na dlhe trate", ale je to mlady psik, takze si nemyslim, ze by sa to malo zanedbat :)

Prajem stastny novy rok :)
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice

Re: Yorkshire terrier

Poslaťod miminko4 » 2. Jan 2013, 10:11

Dobrý deň,
On tie stavy máva len tak, nezávisle od toho čo cez deň robil, on je taký lemravý takže fyzickej záťaže nemá veľa,ale nie je ani tučko, na yorkshire je prerastený(má cca 6,5 kg)-dlhý, vyšší ale chudý :D ja si tiež myslím že to nieje v poriadku...on to najprv mával iba v noci alebo keď sme išli spať a nešlo mi ho upokojiť. Stále pobehoval a čakal pri dveroch a chcel isť von, akoby sa niečoho bál. Išli sme von tam si v pohode pobehal, pooznačkoval a keď sme sa vrátili domov tak zasa mal tie stavy. Naposledy to mal medzi sviatkami teraz, ale to je mi zaujímavé, že akonáhle buchla vonku petarda tak sa ako keby zobudil z toho stavu, začal štekať a potom bol už v pohode.
K veterinárovi môžem ísť na tie testy aj keď bude v tom čase v poriadku? ak by niečo nebolo v poriadku zistia mu to aj tak?
miminko4
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 30. Dec 2012, 18:17

Re: Yorkshire terrier

Poslaťod MVDrAlexandra » 2. Jan 2013, 19:51

Ak sa nieco deje,urcite to zistia... ak nie u nas, potom by bolo fajn ist do Brna, je tam specializovana neurologicka klinika s modernym vybavenim a naozaj profesionalmi v danej oblasti, treba vsak ratat s tym, ze cena bude vyssia. Ak hovorite, ze po buchnuti petardy by sa akoby prebral, moze sa jednat aj o epiteliformny zachvat, naozaj by som sla cim skor na vysetrenie
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia