Podkožné útvary

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Podkožné útvary

Poslaťod Adka » 2. Nov 2012, 23:17

Dobrý večer,

jedná sa o 14 ročného psa-nemecký ovčiak. Približne pred 4 mesiacmi sme mu našli na vrchnej strane chvosta pri koreni 2 podkožné útvary, kde sa mu vytvorila aj lysina. Na dotyk sú mäkké, ako keby tam bola nejaká tekutina. No teraz sa mu to začína zväčšovať a spájať do jedného. Je pravda, že už má svoje roky, práve preto Vás prosím o radu, či to môže byť niečo vážne. Tak isto má v okolí nejaké znečistenie a neviem čo by to mohlo byť. Pár rokov ho majiteľka neodčervovala a mal aj problémy s blchami, žije vonku-na dvore. Začal už aj pokrivkávať , práve preto zvažujeme čo ďalej. Prikladám aj fotografiu.

Za odpoveď vopred ďakujem,
Adka
Prílohy
jh.jpg
je to len 1 z tých útvarov
jh.jpg (210.32 KiB) Zobrazené 965 krát
Adka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 2. Nov 2012, 22:56

Re: Podkožné útvary

Poslaťod MVDrAlexandra » 6. Nov 2012, 20:59

Dobry vecer,
na zaklade fotografie by som usudila, ze sa jedna o podkozny benigny nador, avsak nehodi sa mi do toho potom ta lysina. Urcite by som navstivila veterinarneho lekara, ktory na zaklade vysetrenia zisti, o co konkretne sa jedna. Ak vravite, ze je makky, akoby vyplneny tekutinou, asi by trebalo urobit vysetrenie punktatu, co to je. Je pravda, ze na vlciaka ma krasny vek, takze velmi by som tam uz do organizmu nezasahovala, ak by to bolo cosi vaznejsie, a vyzadovalo narkozu, ale nechala ho v pokoji a dostojnosti dozit. Urcite vsak navstivte veterinarneho lekara. Ak zisti, co to je, budem Vam naozaj povdacna, ak mi napisete, sama som zvedava, co to moze byt,nakolko som sa s takymto niecim este nestretla.
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia