zapach

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zapach

Poslaťod benji » 17. Okt 2012, 19:33

Prosim o radu. Mame psika shitzu 10 mesacne stena. Mala som uz predtym psika tiez shitzu, ale s tymto som sa nestretla. Toto steniatko ma nenormalny zapach, ked je mokry,ci ked sa vycika. Darmo ho umyjem po prechadzke, strasne ho citit a zas nemozem ho samponovat a vonavkovat zakazdym ako urobi potrebu. Plus ma separacnu uzkost a ked ostane sam, tak sa boji tak, ze je cely mokry a ked sa vratime domov, tak sa ani dychat neda doma, co je z neho taky zapach. Detto v aute, ked cestuje, k tomu zapachu sa prida to, ze po 100 metroch vyzera a tvari sa akoby sme ho nechali v aute sameho minimalne poldna v najvacsom teple. Moze byt ten zapach prejavom choroby? Prestane to?
A dalsi problem, ma 10 mesiacov a nie a nie ho naucit na to, ze potrebu ma robit vonku, teda on ked je vonku tak vie co ma spravit, ale aj po 2 hodinovej prechadzke sa stane, ze len co pride domov, tak vykona potrebu dnu.
Uz ma to fakt nebavi a nestiham s nim byt vonku nonstop. Preto uvazujem uz bohuzial o dvoch moznostiach, ktore mi vobec nie su sympaticke..a to bud vyhostit psika na dvor /my sme chceli psika dnu pre deti/ alebo ho predat. Pri oboch moznostiach sa strasne bojim, co to spravi s jeho psychikou, je strasne na mna fixovany, az prilis, co mi tiez dost prekaza, nemozem sa doma bez neho pohnut, sleduje ma vsade, meni polohu aj ked sa posuniem o 2 metre, skuci ked idem na wc a pod.
Dakujem za odpoved a rady.
benji
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 17. Okt 2012, 19:30

Re: zapach

Poslaťod MVDrAlexandra » 26. Okt 2012, 10:30

Dobry den,
co sa tyka zapachu, moze to byt sposobene infekciou mocovych ciest, najma ak pozorujete zaroven aj zvysenu frekvenciu pitia a mocenia. Zapacha tak odkedy ste ho kupili,alebo sa to objavilo nahle? Nepozorujete okrem toho ine priznaky? Napriklad bolest pri moceni, napinky na mocenie bez vysledku a podobne? Nie je citit zapach aj ked privoniate k pokozke? Zapach po amoniaku, po moci, pripadne podobny zapach z papulky? Ak ano, v tom pripade urychlene navstivte veterinarneho lekara, moze sa jednat o oblickovu nedostatocnost. Ohladom separacnej uzkosti, musite s nim mat trosku trpezlivosti. Ako dlho uz je u vas? Odkial bolo kupovane? Ak by sa sice jdnalo o starsieho psika,povedala by som, ze je to z nejakych neprijemnych skusenosti s predchadzajucim majitelom, avsak tu Vam bohuzial nedokazem poradit. Urcite by som este chvilu vydrzala, ak je psik u Vas kratko, casom si urcite zvykne a nebude mat problem byt sam, teraz je to vsak pravdepodobne v dosledku zmeny prostredia. Zvlast stenata su na to citlive. Vonku by som ho urcite nedavala, shitzu je bytove plemeno, vonku by sa mu jeho stav este zhrosil. V kazdom pripade treba patrat po pricinach zapachu. Dalsia vec co sa tyka ucenia, 10mesacny psik este nie je schopny uplne porozumiet, co znamena "nie dnu". Vacsina psikov sa to uplne nauci okolo roku - roku a pol az dvoch. Vsetko zavisi aj od jeho povahy. Dalsia vec je, ze je to psik a nie fenka, takze v jeho prirodzenom spravani sa vyskytuje aj znackovanie, co je uplne prirodzene,ak prisiel do noveho domova. V tomto pripade nie je podstatne,ako dlho a ako casto ste s nim vonku. Pri steniatkach nam vsak nic ine neostava,iba byt trpezlivy. Ak by tato separacna uzkost neprechadzala po dlhsej dobe (pol roka), v tom pripade je krajnym riesenim homeopaticka liecba poruch spravania. Urcite neodporucam lieky, ktore mozu este viac uskodit psychike Vasho psika. Drzim palce a prajem hlavne vela trpezlivosti
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia