mocove kamene

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

mocove kamene

Poslaťod marmed » 7. Sep 2012, 16:09

dobry den ,chcela by som sa poradit. moj pes yorksirsky terier vek 5 rokov je po operacii mocovych kamenov uz je to vyse mesiaca a stale cika cez vyvod, vsetky stehy mu boli vybrane a pokusa sa cikat aj normalne ale ani kvapka, chcem sa spytat ako dlho moze trvat kym sa mocova rura uvolni a zacne cikat normalne. a este sa chcem spytat bola mu nasadena dieta je mozne niecim tie granule aj doplnit nieakou ryzou alebo cistym hovadzim masom?
dakujem
marmed
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Sep 2012, 16:06

Re: mocove kamene

Poslaťod MVDrAlexandra » 8. Sep 2012, 11:39

Dobry den,

moj nazor je taky, ze mesiac po operacii je uz dost dlha doba na to, aby sa rura uvolnila. Neviem vsak, akym sposobom boli mocove kamene vyberane, je totiz viacero sposobov, ako sa to robi. Bud su vnutrotelovo laserom rozdrvene a vyplavaju same, bud to retropulziou, chirurgickym odstranenim alebo chirurgickym zasahom aj do mocovej rury (tiez je viacero sposobov), takze by mi pomohlo,keby som vedela, ci mu bola odstranena aj cast mocovej rury, pripadne ake velke boli tie kamene a o aky typ kamenov slo, nakolko ich sice sposobuju uratove soli,mineraly a husta kyselina mocova, ale nasledne na to sa dava aj primerana dieta (aby sa predislo opatovnym kamenov v dosledku zvyseneho ukladanie tej danej soli a mineralov, presne ktore tento problem sposobili)
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice

Re: mocove kamene

Poslaťod marmed » 10. Sep 2012, 6:36

Dobry den ,
kamene boli odstranene chirurgicky dva sa nachadzali v mocovom mechury a jeden aj v mocovej rure.
islo o kamene njezkoviteho tvaru aspon tak mi vysvetloval jeden doktor ked ich nevedel vytlacit z mocovej rury. ked sa nepodarilo mu kamen vytlacit museli sme si najst ineho doktora a tam pes podstupil operaciu. velkost kamenov vam bohuzial neviem povedat kedze nam ich doktor stratil.
Len sa mi zda ze uz je t dlha doba a pes sa aj pokusa cikat a dviha nohu ale nic nejde.
dakujem
marmed
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Sep 2012, 16:06

Re: mocove kamene

Poslaťod MVDrAlexandra » 10. Sep 2012, 20:22

Dobry vecer,

ja by som Vam urcite odporucala navstivit veterinarneho lekara, ktory prevadzal chirurgicky zakrok, nakolko neviem jeho presny rozsah a nemozem Vam objektivne napisat, ci je tato doba dlha,alebo primerana, ci kratka. Ja osobne si myslim, ze uz trosku dlhsia. A urcite sa opytajte aj o tie pridavky ku diete, ide o to, ze ak sa do krmiva opat zaradi zlozka potravy, ktora obsahuje mineral, ktory sposobil mocove kamene, dostanete sa opat na start s novymi kamenmi. Podla "jezkoviteho" tvaru ususdzujem, ze by sa mohlo jednat o struvitove kamene, ktorych hlavnymi zlozkami su magnezium, amonne soli a fosfatove zluceniny. Naozaj sa mi v tomto tazko radi objektivne, odporucam Vam navstivit daneho veterinarneho lekara :)
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron