zápal, infekcia alebo rakovina lymfatických uzlín?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zápal, infekcia alebo rakovina lymfatických uzlín?

Poslaťod BuBi_Booo » 18. Aug 2012, 13:38

Dobrý deň!
Prosím pekne o radu.
Mám Nemecku dogu kríženú s rotvailerom, máme ju 5 rokov. Nikdy nebol chorý. Nedávno zadrhol mačku a tá ho zrejme uškrabla na tvár, odvtedy začal mať problemy. Začalo to prv opuchom na tvári, časť líca, zároveň oči, totalne červené, a úplne vpadnuté, nedalo sa na neho ani pozerať, hrozné to mal. Boli sme u veterinára,ten povedal, že má zrejme infekciu od tej mačky, dal mu kvapky na oči, a antibiotika na ten opuch, oči sa mu zlepšili, a potom po 2 týždňov, ked sme prestali kvapkať,sa mu to znova vrátilo, ale včas sme mu to začali liečiť, takže sa mu to skoro vyliečilo,ale ten opuch, ako by sa mu premiestnil pod krkom na uzliny. Mal úplne akoby hrču, pod krkom, tvrdé, po tých antibiotikach sa mu to začalo zlepšovať, mal isť na opku, ale veterinár sa to bal operovať,takže tie antibiotika mu po týždni pomohli začalo to miznúť, zmenšovať sa, ale nie úplne,. berie už vyše 2 týždne antibiotika,no začalo sa mu to vracať, znova mu opuchol krka teraz to má asi najhoršie veľká hrča na krku, a všimla som si aj malé hrčky na zadných nohách, sú malé, ale hmatateľné,volali sme s 2 veterinármi , tí iba z opisu povedali, že ma asi rakovinu lymfatických uzlín,ale ja tomu nechcem veriť! Ja si myslím, že je to predsa tá infekcia. Boli sme sa ukázať u druhého veterinára, ten ho iba pozrel, ale nepovedal z istotou, že to môže byť rakovina, iba povedal, že má dobrať antibiotika a potom mame prísť o týždeň na biopsiu.Ja viem, čítala som o dogách, že maju dedičné ochorenia typu rakovina lymfatickych uzlín,ale vždy bol zdravý, a začalo to tým uškrabnutím teda tou infekciou.Nemusí to byť hned rakovina, však? Prosím Vás, čo s Vy o tom myslíte? Nikdy nebol chorý, všetko to začalo tým uškrabnutím od mačky...
Novinka: Zhoršil sa mu zdravotný stav,. opuchla mu už aj časť tváre na zadných nohách ma male hrčky tie sa nezväčšujú!..Buduci týžden, ked doberie antibiotika, máme íst k veterinarovi na biopsiu,.ale dnes ked otec telefonoval, a povedal, že opuchol viac, veterinar ho hned odsúdil, že mu už niet pomoci.ale ja si myslím že toto by veternár nemal hovoriť dopredu, ked nie su ešte žiadne vyšetrenia ani urobené,.môj názor nato, je taký, že neverím tomu,. začalo to obyčajným škrabancom od mačky, nemohlo to prejsť do takeho štádia, že rakovina lymfatických uzlín!!! Neverím tomu,.viem že nie som veterinár, ale ako by to mohlo byť aj možné? Viete mi to ysvetliť? To akoo máme priat takto správu,ked nie je vobec vysetreny, nemusí to byť hned rakovina, však?.. Pred2 týždnami, mal íst s tými uzlinami na opku,.ked sa mu ukázal, povedal že sa boji operovať, že nam da lieky,a povedal, že ten pes bude ešte dlho žiť! a Zrazu povie niečo iné, ked sa mu zhorší stav?a to tiež bez vyšetreni tak ako mám aj veterinárovi veriť, ked raz povie tak ,a raz inak,.len z opisu, cez telefon!No môžem sa aj mýliť,nie? nerobí svoju pracu a jednotku!, a preto pojdeme k druhemu veterinarovi! Ten pes je celý môj život,.veľmi srdcová záležitosť, chcem mu pomocť ako len viem,. nechcem prísť o neho ,neviem si predstaviť život bez neho,.musíme ho zachrániť,.neverím, že toto je už koniec,. je mladý,silný, vždy bol zdravý,. Ďakujem za odpoveď
BuBi_Booo
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18. Aug 2012, 13:26

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia