Smrt

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Smrt

Poslaťod Monika Pusztayova » 14. Apr 2012, 22:17

Dobry den. Pred niekolkymi dnami nam umrel psik mini maltezsky psik mal 11rokov.Tyzden predtym ako umrel sme ho zobrali k veterinarovi s tym,ze nejedol nepil.Lekar mu diagnostizoval zapal pluc,zevraj mal aj vodu na plucach. Dostaval injekcie,vobec nejedol,ale vahu mal tu istu,malo pil aj amlo mocil.Vobec nestekal,nikomu sa netesil len lezal niekedy sa isiel napit,rychlejsie dychal.Neviem ake su priznaky u psa pri zapale pluc,ale podal mna to nebola celkom spravna diagnoza.Treti den mu urobil aj ultrazvuk zevraj nic nevidel,nic si nevsimol,nasledujuci den vravel ze jednu stranu pluc ma celkom v poriadku ze este potrebuje injekcie,moze mu podat tak okolo sedem injekcii nie viac.Dostal ich jest takze sest dni n ejedol,siesty den doobeda mu prislo zle zvalil sa na zem , a odvtedy uz nevedel vstat,poobede okolo pol stvrtej som prisla domov z prace uz mu padala aj hlava nevedel ju udrzat utekala som s nim hned k lekarovi k inemu lekarovi ked som prisla k lekarovi uz nereagoval oci mal sice otvoren e,mal tvrdu pecen,este vodu na plucach z ust mu bolo citit moc,stolica mu tiekla dostal pastu vtedy sa trochu postavil na nohy,zevraj mu aj cukor padol,krv mu vobec nevedeli zobrat,horko tazko mu vedeli pichnut infuziu,predtym mu este spravili ultrazvuk a vtedy lekar vravel ze mu uz pecen nefunguje,ani oblicky,pluca zlyhavaju ,srdce mal v poriaku.Dostal nieco proti vracaniu,nieco na pecen,ktoru mal uz tvrdu.N druhy den sme ho mali zobrat na krvne testy aby sme viac nevedeli.Bohuzial ked sme uz prisli domov od lekara len lezal dostal este 3krat pastu vodu,hlavu mi uz bolo treba drzat,bohuzial vecer zaspal navzdy s otvorenyni ocami.Teraz neviem ci je to chyba lekara ktory ho ako prvy liecil,ci sme prisli uz velmi neskoro k druhemu lekarovi.Moj nazor je,ze prvy lekar spravil chybu pretoze nic si nevsimol na tom monitore,ja nie som lekar, ale podal mna organy nezlyhavaju zo dna na den tak to uz mohlo pretrvavat dlhsie,ale bohuzial ani on nic neprejavoval,prislo to rychlo ta nech ut vsetko.Dufam,ze aspon vy budete mat nejaky nazor,sice na to uz psika navrati,mozno islo len o dni,keby som ho zobrala skor k tomu druhemu mozno by este uil.Dakujem vopred za odpoved S pozdravom Monika
Monika Pusztayova
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Apr 2012, 22:15

Re: Smrt

Poslaťod MVDrAlexandra » 31. Aug 2012, 16:03

Dobrý deň,
nemyslím si, že postup veterinárneho doktora bol zlý, skôr išlo o to, že psík mal už svoj vek a bohužiaľ pri starších psíkoch orgány postupne zlyhávajú, čo si najprv majiteľ nevšimne, až keď príznaky sú už neprehliadnuteľné. Ak mu bola diagnostikovaná voda v pľúcach, málo pil a málo močil, bol to jasný znak zlyhávania obličiek. A k tomu sa pridružil aj nejaký zápal dýchacích ciest, ktorý prešiel hneď na pľúca, ale príznaky zlyhávania orgánov prebíjali príznaky zápalu pľúc. Určite si nevyčítajte, že ste mohla navštíviť iného veterinára o pár dní skôr. V tomto štádiu by mu nasadil už len Furosemid na odvodnenie, čo by mu predĺžilo život možno len o pár dní. Robili ste všetko, čo bolo vo vašich silách.
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron