epilepsia u sučky jazvečíka

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

epilepsia u sučky jazvečíka

Poslaťod alicajano » 24. Feb 2012, 16:49

Dobrý deň,mám prosbu o pomoc pri riešení záchvatov u sučky jazvečíka. Popis problémov je nasledovný:
objavujú sa v čase splnu a novu mesiaca
sučka stuhne v kŕči celého tela
zapadá jej jazyk,ktorý sa zatiaľ podarilo vždy vytiahnuť
posledné dva záchvaty sa aj pomočila a bol aj únik stolice


záchvaty sa opakujú v priebehu 10 - 15 minút
evidentne myslenie má čisté až na kalný a nepríčetný pohľad
po skončení záchvatov asi o dve hodiny je schopná ísť von a znovu spraviť potrebu a už aj prijať stravu
jej vek je asi tri roky neviem to s istotou určiť nakoľko je najdúch
alicajano
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 24. Feb 2012, 16:23

Re: epilepsia u sučky jazvečíka

Poslaťod MVDrAlexandra » 31. Aug 2012, 16:56

Dobrý deň,
určite by som navštívila veterinárneho lekára, ktorý by na základe neurologických vyšetrení určil, či sa jedná skutočne o epilepsiu ako takú, alebo o epileptiformné kŕče. Nakoľko vo Vašom príspevku neuvádzate, že by pri kŕčoch dochádzalo aj k trasu končatín alebo tzv. "plávajúcim pohybom", neviem Vám s istotou povedať, o čo sa konkrétne jedná. A ak to má psík pravidelne pri určitých fázach mesiaca, určite by som návštevu veterinára neodkladala. Pri takýchto stavoch sa potom väčšinou podá psíkovi Diazepam v injekčnej forme, ako krajné liečenie. Ak by sa však potvrdila epilepsia, bude to vyžadovať dlhodobú a pravidelnú liečbu
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť