[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - veľmi boľavé uši

veľmi boľavé uši

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

veľmi boľavé uši

Poslaťod niki1510 » 30. Okt 2011, 15:26

Dobrý deň, môj ročný psík- kríženec s veľkými ušami, sa už niekoľko mesiacov bolestivo škriabe za ušami. Veterinára sme navštívili niekoľkokrát, zápal vylúčil, lebo to nemá začervenané, aj my mu to sledujeme a začervenanie tam nie je. Mali sme mu najprv čistiť uši kvapkami (Ohrreiniger fur Tiere)- kým sme mu ich dávali každý deň, bolo to lepšie, ale vrátilo sa mu to aj napriek neskoršiemu občasnému podávaniu. Potom dostal Otodine, bolo to ale tiež rovnaké. Momentálne mu dávame polovičku Ospexinu 1000, ostáva nám posledná tableta, ale mám pocit, že sa to len zhoršuje. Veľakrát za deň ho počujem "plakať" pri tom, ako sa škriabe. Okrem toho aj často kýve hlavou, resp. sa celý otrepe (ako keď je pes mokrý)... Už neviem čo robiť. Plánujeme ďalšiu návštevu veterinára, na čo by sa mal ešte pozrieť/ urobiť? Ďakujem za odpoveď.
niki1510
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 30. Okt 2011, 15:14

Re: veľmi boľavé uši

Poslaťod hazo69 » 4. Aug 2015, 19:03

Mal som podobny problem s rocnym Rodezskym Ridzbekom. Bol som u veterinarky a povedala ze ma nevyprazdnene analne vacky a z toho mu presiel zapal az do ucha ktore nebolo dobre vycistene. Vacky mu vyprazdnila, ucho vycistila a na domov mi dala Ohrreiniger roztok ktorym som mu to mal raz denne cistit a usne kvapky Mitex ktorymi som mu mal ucho z vnutornej strany natierat prve 3 dni 3x denne a potom dalsich 5 dni 2x denne. Pomohlo mu to. Skus preto zistit ci sa mu spravne vyprazdnuju analne vacky (z toho moze vzniknut vela komplikacii od zapalov az po problemy s kozou a srstou) a poinformovat sa ako spravne cistit usi. Hlavne ak je pes nachylnejsi na zapal usi co zrejme je.
hazo69
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 4. Aug 2015, 18:52


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron