rozruseny bradac

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

rozruseny bradac

Poslaťod wildcat » 15. Nov 2010, 15:13

Dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. Moj psik, 9-rocny bradac, je stale nesmierne hravy. Byva s nami v dome, kde ma dostatok hraciek a pohybu. K "problemu" dochadza, ked s nami vyjde do zahrady. Je doslova posadnuty tenisovymi loptickami, a v ocakavani, ze mu zacneme hadzat zostane paralyzovany na jednom mieste, prikrci sa, stiahne chvost a cely sa trasie. Za loptickami beha naplno, aj ked sa ho snazime setrit. Hoci aj dva metre sprintuje, prekazky nevnima, neoddychuje a po prvych minutach vyzera, ze mu pukne srdiecko. Ked bol mladsi neposobilo to tak extremne, no teraz starne a chcela by som sa spytat, co by ste mi poradili. Nechcem ho ochudobnit o najvacsiu vasen! Je vsak pre "psa v strednom veku" vhodny taky narazovy emocny a fyzicky napor? Ocividne si to nevie sam davkovat alebo tak aspon nevyzera. Zatial je v poriadku, ale chcela by som predchadzat problemom, ktore by mu to mohlo sposobit casom. Nevyzera, ze by ho ta hravost vekom pustila.


Vopred vam aj so psikom dakujeme!
wildcat
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 15. Nov 2010, 14:43

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia