Súrne prosím-sfarbovanie srsti

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Súrne prosím-sfarbovanie srsti

Poslaťod januľa » 3. Okt 2010, 14:52

Dobrý deň.Súrne prosím o radu,už neviem,kam sa obrátiť .Mám 8 mesačného psíka-yorkshirsky terrier s PP.Od začiatku som ho kŕmila Royal Canin pre mini plemeno.Problémy neboli,sem tam sa poškrabal,ale nič strašné.Mal krásny plášť modročiernej farby.Na radu :( na ešte krajší lesk,rýchlejší rast srsti som mu začala dávať Gelacan color+zmena granúl-Royal Canin junior pre yorkov.Po mesiaci mu začala od krku žltnúť srsť,pri koreni hrdzavieť,začal sa dosť škrabať,kvalita srsti je úbohá,mám pocit,že mu ani nerastie.Po telefonáte s majiteľkou CHS odkiaľ ho máme,ktorá bola pohoršená,načo som mu to dala,som mu hneď vysadila Gelacan-ktorý má veľký obsah morských rias a betakaroténu,čo spôsobilo sfarbenie srsti.Doporučila ,aby som zo stravy úplne vylúčila betakarotén a mám podavať biotin+zinok+papulkovy olej+olej z morských živočícov.Prešla som aj na tie granule čo mal pred tým.Takto sme 2týždne,sfarbenie však ide kozmickou rýchlosťou aj naďalej.Už som zúfalá,neviem,či mám meniť granule-pred tým,keď jedol tieti nemal problém.Proti vonkajším parazitom som mu dávala Frontline pipetu,naposledy v v auguste.PROSÍM PORAĎTE MI.ĎAKUJEM. :(
januľa
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 3. Okt 2010, 14:08

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia