9 - ročná sučka kokeršpaniela

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

9 - ročná sučka kokeršpaniela

Poslaťod Dominkaa » 10. Sep 2010, 17:29

Dobrý deň, máme doma 9-ročnú sučku kekeršpaniela. Celý život je kŕmená granulami darling. Viem, že niesu práve najlepšie, ale keď sme ju kúpili, veľa o kŕmení som nevedela. Granule jej vždy veľmi chutili, ako vlasne všetko. Kokeršpaniele sú známe chuťou do jedla a ona nieje žiadna výnimka :) Teraz sme jej opäť kúpili vrece jej obľúbených granúl v Tescu a neviem či je to nejaká zlá séria, ale už 3. deň vracia a má hnačky. Tieto granule odmieta. Ale o iné jedlo má stále rovnaký záujem. Z toho usudzujem, že probém spôsobili práve tieto granule. Dajú sa poslať na nejaký rozbor alebo ako sa to dá riešiť? Ako je možné, že sa vôbec takéto výrobky dostávajú na trh? Ešte po ceste k veterinárovi hnačkovala. Tam dostala 2 injekcie a od vtedy sa už von nepýtala. Dostala ešte nejaké tabletky, takže by mala byť v poriadku. Ale nechcem to nechať len tak s tými granulami. Veterinár hovoril, že je tento týždeň už 4. ale neviem čím boli kŕmené iné psy. Môže to byť aj nejaká viróza..
Okrem týchto tráviacich problémov má na tele výrastky. Tri sú takého tvaru ako keby tam mala kliešťa... ale jeden ma trápi zvlášť. Má ho na bruchu, niekde v oblasti, kde začína hrudná kosť. JE to taký asi 1 cm prečnievajúci kúsok kože. Ale nieje taký rovný, je taký všeliako pozatáčaný. NEviem či som to opísala dobre. Veterinár vravel, že výrastky sú u niektorých plemien vekom normálne. Že ak psovi nijak nezavadzajú, je zbytočné ich odstraňovať. Alé mám pocit, že ten výrastok sa aj trochu zvačšil od kedy ho má. Je to už minimálne 3-4roky. Neviem čo robiť. Je vôbec vhodné dávať 9-ročného psa do narkózy? A okrem tohto sa u nej nedávno na zadnej labke na dorzálnej strane nad pstami objavila taká podkožná gulička s priemerom asi 1-1,5cm. NIeje bolestivá. Niesom si istá, ale myslím, že je skôr makká ako tvrdá. Je pohyblivá. Za odpoveď Ďakujem.
Dominkaa
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 8. Sep 2010, 11:58

Re: 9 - ročná sučka kokeršpaniela

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Okt 2010, 12:42

Kvalita granul mohla sposobit problem, no odhalit to by Vas asi stalo dost penazi. Nie je ziadne pracovisko, kde by to komplexne zhodnotili, zdravotnu nezavadnost robi Štátny veterinárny ústav(na webe je kontakt) a zloženie a nutricnu hodnotu myslim robi UKSUP. Obavam sa, ze jedina cesta je reklamacia u predajcu.
Co sa tyka "vyrastkov", ja som za odstranenie ked evidetne rastu. Najrozumnejsie je dat ich odstranit spolu s inym zakrokom, ako je napriklad osetrenie chrupu - odstranenie zubneho kamena. Vek 9 rokov ju neodsudzuje na to, ze sa jej nemozu robit zakroky v narkoze, vsak je to pod odbornym dohladom.
Poradte sa o tom s Vasim veterinarom.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Bing [Bot] a 4 hostia

cron