epylepsia

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

epylepsia

Poslaťod lenka.n » 30. Júl 2010, 0:04

Dobry vecer. Nasa 7 rocna fenka dostala asi pred pol rokom zachvat ktory, sa dost podobal epylepsii. Zasli sme s nou k veterinarovi ktory jej spravil krvne testy a tie ukazali ze je uplne zdrava. Po opisani jej zachvatov nam pan doktor potvrdil ze moze ist o epylepsiu tak jej naordinoval lieky Karsivan, Phenaemal ktore jej mali utlmit zachvaty.Po prvom zachvate sme jej davali jednu celu tabletku rano aj vecer aj napriek tomu dostala po mesiaci zachvat a nie jeden mala ich viac ktore sa opakovali po 11tich hodinach. Po konzultacii s doktorom sme jej zvysili davku o pol tabletky a zas bolo na mesiac dobre a potom sa to opakovalo zachvaty sa na seba nabavovali.Potom jej spravili rontgen srdca, zistilo sa ze ho ma trosku zvacsene tak jej predpisali lieky na srdce Enap berie pol tablety denne. Po nasadeni Enapu sme mysleli ze je uz vsetko v poriadku ale po 22 dnoch sa zachvat dostavil znova. Tak teraz berie 2 tabletky Phenaemal pol tabletky Enapu a jednu Karsivan rano a vecer ale ani tieto davky nepomahaju po mesiaci nam dostala dalsie zachvaty. Po dobu troch dni mala 4 zachvaty. Bola by som Vam velmi vdacna keby ste mi poradili ako mozem pomoct mojej Vikinke. Vopred Vam Dakujem.
lenka.n
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Júl 2010, 22:49

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia