Parazity u Elaphe guttata

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Parazity u Elaphe guttata

Poslaťod aivenhov » 27. Jún 2010, 16:54

Dobrý deň
Pred 2 mesiacmi som si kúpil na Akva-Tera burze mláďa Elaphe guttata amelano. Potravu prímala pravidelne a aj zvlek bol bezproblémový.Po 2mesiacoch sa ale na nej v blízkostí očí akoby makové zrnká,ktoré sa pohybovali. V chovprobukte mi poradili prípravok na ektoparazity Arpalit NEO. Podľa návodu som jej prikryl hlavu a postriekal zvyšok tela.Hlavičku som prešiel jemne nasprejovanou paličkou do uší. Keď som ju po cca 2h prišiel skontrolovať, vôbec sa nehýbala a takmer nereadovala na pohyb. Rýchlo som ju opláchol pod točkou a dal na výhrevný kameň.Potom sa akoby prebrala a chovala sa normálne. Večer sa ale začala chovať divne! Vyzeralo to, akoby neustále útočila do vzduchu okolo seba. Po tom, čo som ju vzal do rúk,sa upokojila. Dal som ju teda naspäť do terária, kde ale pokračovala v útočení.Ráno som ju našiel mŕtvu!
Chcel by som sa opýtať, kde sa stala chyba, pretože až do momentu, keď som použil spomínaný sprej,bolo všetko v poriadku. Počas dňa, kedy som ju "liečil" nemala prístup k vode, aby si zmyla so seba prípravok a mohla sa ho napiť.
Rád by som si zaobstaral novú užovku ale chcem sa vyvarovať tomu, aby mi zase uhynula.
Ďakujem
aivenhov
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Apr 2007, 10:51
Bydlisko: Chtelnica

Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia