potrebujem poradit

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

potrebujem poradit

Poslaťod janulka269 » 7. Jún 2010, 16:04

Dobrý deň.Mam 10 ročneho psika a na bruchu sa jej spravili 2 hrče vedľa seba...sú dosť veľké, asi 5 cm v priemere. Chcem sa spýtať či sa to dá vyoperovať alebo či ju mám vôbec trápiť operáciou vzhľadom na jej vek.Prosím, poraďte mi čo mám robiť,aby netrpela.Za vašu odpoveď vopred ďakujem
janulka269
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jún 2010, 15:14

Re: potrebujem poradit

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 16. Jún 2010, 9:10

Predpokladám že sa jedná o nesterilizovanú - nekastrovanú sučku a že tie "hrčky na bruchu" sú nádory mliečnej žľazy. Keď ste im nepredišli kastráciou je teraz nevyhnutné dať ich operačne odstrániť. Ak ju nechcete trápiť, určite sa rozhodnite pre operáciu, trápením totiž je nechať sa rozvíjať zhubným nádorom, ktoré neskôr prejdu aj na vnútorné orgány - napr. pľúca a to už je skutočné utrpenie. Tak neváhajte a rýchlo si dohodnite operáciu. Desať rokov nie je tak veľa, aby ste ju nechali na vlastný osud!
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia