silna alergicka reakcia poradte prosim

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

silna alergicka reakcia poradte prosim

Poslaťod marian909 » 11. Mar 2010, 13:01

Dobrí deň ...potreboval by som súrne poradiť ohľadom očkovania . Naša jorširka pri poslednom tretom očkovaní mala veľmi silnú reakciu dostala Eurican DHPPI-L a Rabsin .Cela nám opuchla rýchlo a krátko dýchala srdiečko jej veľmi bilo a celu noc nám niekoľko kráť vracala .. Teraz nám konči rok po poslednom očkovaní a potrebujem poradiť či ju mam znova dávať očkovať na všetky infekcie alebo stačí len na besnotu...bojíme sa aby sme jej viac neublížili ako pomohli ...No mňa bi zajímalo čo vlastne spôsobilo tu reakciu či to bolo spôsobené Eurican alebo Rabsin alebo kombinácia oboch naraz ..niekde som počul že ak sa pichnú obe vakcini naraz tak to može vivolat reakciu alebo že to bola reakcia na leptospirózu ako prvé očkovanie ešte ako šteňa mala samotní Eurican DHPPi2 druhe očkovanie Biocan DHPPi a Biocan L a reakcia nebola .až po už spomínanom tretom očkovani . Je nutne dávať každý rok očkovať na tie všetky ochorenia alebo stačí len na besnotu ..Chceme pre ňu len to najlepšie ale mame strach aby sme jej neublížili ..ako by sme mali postupovať v takom prípade? ..za odpovet vopred ďakujem…
marian909
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Mar 2010, 12:53

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 23. Mar 2010, 12:25

Určite je potrebné vakcináciu ročne opakovať, ale požiadajte Vášho veterinára, aby podal vakcínu samostatne a nepoužil Eurican, ale inú značku, napr. Biocan DHPPiL a neskôr, asi po 2-3 týždňoch vakcínu proti besnote. Väčšia pravdepodobnosť reakcie je po Euricane, reakcia je na cudzorodé bielkoviny, ktoré obsahuje vakcína. V prípade že sa opäť dostaví akákoľvek reakcia, treba hneď vyhľadať veterinára, ten podá antihistaminikum, ktoré reakciu potlačí.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re: silna alergicka reakcia poradte prosim

Poslaťod megie » 16. Aug 2010, 20:59

Dobrý deň.
Môžem sa spýtať, ako dopadlo to očkovanie u Vášho yorkieho? Ja mám podobný problém. Mám tiež šteniatko yorkshira - 3 mesačnú fenku. Keď sme si ju doniesli, hneď sme ju dali zaočkovať - DURAMUNE Puppy DP + C, ale súčasne jej dali ajAdvocate - kvôli ušnému svrabu. Zároveň sme menili typ granúl. Predtým bola na najlacnejších granuliach a skúsila som jej dať také lepšie s vysokým podielom mäsa. Všetko sme spravili naraz a reakcia bola veľmi zlá. Vracala, hnačkovala a bola taká slabučká, že nevládala stáť na nožičkách. Mala len 7 týždňov a vážila pol kila. Veľmi som sa bála, že to neprežije. Ale zvládla to. No nevedela som, či je to reakcia na očkovanie, alebo ten liek proti svrabu, alebo na granule. O tri týždne nás čakalo ďalšie očkovanie - Eurican DHPPI-L. Keď som ju doniesla od veterinárky, chytila ju zimnica. Bola úplne zmätená, nevedela, čo má so sebou robiť. Spravila dva kroky doprava, jeden do ľava, nevedela kam má ísť, bola úplne bez života, ani sa nehrala - 2 dni. Odčervenia znáša tiež zle. Naposledy vracala a hnačkovala. Veterinárka mi povedala, že si užijeme ešte veľa problémov, vraj má slabú imunitu a vždy bude všetko zle znášať. Že je z nekvalitného chovu a s tým musím počítať. Dnes jej diagnostikovala pleseň - má takú maličkú čiernu škvrnku na brušku. Myslela som si, že to je ranka po pupočnej šnúre. Vraj je taká, že ona chytí všetko, čo sa bude dať. Dávam jej jesť aj surové mäsko, ktoré kombinujem so zeleninou, morskými riasami, podrvenou vajíčkovou škrupinkou a lososovým olejom. Z toho mäsa bola veterinárka zhrozená. Vraj to takýmto malým plemenám dávať nesmiem. Aký je Váš názor na to všetko? Máte skúsenosti aj s odčervením pomocou byliniek a s homeopatickým očkovaním? Ďakujem za Vašu radu.
megie
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 16. Aug 2010, 20:26

Re: silna alergicka reakcia poradte prosim

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 7. Sep 2010, 19:41

Pol kilové šteniatko bez ohľadu na vek malo byť ešte u mamy. To je prvý vážny moment. Je bežné že v 7. týždni ich "chovatelia" už predávajú, ale takéto šteniatko ešte nemá vyvinuté mnohé orgány a fyziologické procesy s nimi súvisiace, medzi iným aj imunitu, trávenie, metabolizmus.
Ak ho máte už dva krát zaočkované, urobte pauzu - na ďalšie očkovanie máte čas, predpokladám že ani besnota ani leptospiróza mu nehrozí. Odčervovanie by som robila, ale sú aj iné prípravky, napr. Drontal junior určený pre najmenšie šteniatka, alebo niektorá pasta. Ešte rozumnejšie by bolo mesačne vyšetrovať stolicu na parazity a podľa výsledku odčervovať. Tak to robíme u nás.
Čo sa týka stravy, pristúpila by som skôr na veľmi kvalitné krmivo určené pre najmladšie šteniatka, napr. Royal Canin Starter. Mäso aj zelenina je ťažko stráviteľné pre žalúdok, ktorý ešte neprodukuje všetky tráviace kyseliny a enzýmy. Krmivo pre juniorov stačí začať podávať až po mesiaci.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia