[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - prevencia-kvasinky

prevencia-kvasinky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

prevencia-kvasinky

Poslaťod Mirka91 » 18. Jan 2010, 19:06

Dobry den!
Mam 2 r. fenu NO kt. mala uz viac krat problem s kvasinkami (ci uz usi, na pokozke medzi prstami na packe alebo aj na bruchu) navstevou veterinara sa to vzdy vyriesilo. Chcem sa ale spytat ci existuje nejaka forma prevencie, nejak upravit stravu alebo nieco podobne, pripadne cim dezinfikovat budu a ostatne prislusenstvo (fena byva vonku)
Vopred dakujem za odboved
Mirka91
 
Príspevky: 18
Registrovaný: 8. Mar 2007, 9:21

Poslaťod Janka Macková » 20. Jan 2010, 21:04

:?: veľmi som zvedavá,akú odpoveď Ti dá p.doktorka,lebo aj ja mám podobné problémy s mojim psíkom.Niekedy si vylizuje miesta medzi labkami až do krvi,potom si to prenesie zasa do uší,niekedy sa mi zdá,že to má aj okolo a nad ritným otvorom,strašne sa škriabe a ja neviem ako mu mám pomôcť:-((( na kus máme pokoj a po čase sa všetko opakuje odznova.Dala som mu urobiť testy / stery z kože, bola odoslaná aj srsť /a zistilo sa,že má kvasinku Mallasézia pachydermátis.Pýtala som sa na to veta ako ho mám chrániť,alebo čomu sa vyhýbať,no povedal mi,že je to podobné ako u ľudí,ale žiadne konkrétne lieky mi nedal.Bola by som rada,keby ste napísala niečo bližšie o tejto kvasinke,prípadne odporučila stravu,miesta ktorým sa vyhýbať a pod. :)
Obrázok užívateľa
Janka Macková
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 12. Sep 2009, 22:19
Bydlisko: Jelšava

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 8. Mar 2010, 16:01

Žiaľ nedostala som sa skôr k odpovedi, ale keďže sa jedná o chronický problém, môže Vám aj opozdená odpoveď pomôcť.
Malasézia je kvasinkové ochorenie postihujúce psov, najviac náchylné sú biele plemená, ale vyskytuje sa aj u iných. Liečba patrí do rúk veterinára, máme dnes celkom spoľahlivé prípravky na riešenie. Trvá dlhšie a je to potrebné dôkladne doliečiť.
Prevencia je možná a záleží kde je problém lokalizovaný, ak sú to uši, resp. zvukovod, je potrebné raz týždenne vo vlhkom období a raz za dva týždne v suchom období vyplachovať, teda čistiť psovi uši prípravkom na čistenie, ktorý obsahuje účinnú látku Chlorhexiderm. Nezameňovať to ale s liečbou!
Ak je medzi prstami, treba psa držať v suchom prostredí, dbať o čistotu labiek a prípadne tiež používať prípravok s obsahom chlorhexidermu. Na kožu tela je šampón, medzi prsty gel. Pokiaľ sa ale miesto začervená a pes ho začne intenzívnejšie olizovať, alebo škrábať, navštívte veterinára.
Aj zmena stravy môže byť prospešná, v niektorých značkových krmivách sú aj špeciálne diéty pre riešenie kožných problémov. V období akútnej infekcie je určite namieste ho podávať.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re: prevencia-kvasinky

Poslaťod aktevi » 24. Júl 2013, 22:42

Ahojte, aj ja by som potrebovala poradiť. Mám yorkiho, 10 ročné dievčatko. A pod prednými labkami sa jej vytvorili tmavé , dosť veľké fľaky. Som myslela, že podliatiny, ale doktor povedal, že sú to kvasinky. čudujem sa, lebo psík je v čistote udržiavaný, s inými psami sa veľmi nekamaráti tak neviem z čoho to može mať. No ale čo ma prekvapilo, doktor povedal, že na to nič netreba, len normálne kúpať v šampone Dermilen, v ktorom ho roky kúpeme. Neurobil ani stery, nič. Fakt na to nič nie je ?
aktevi
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 24. Júl 2013, 22:34

Re: prevencia-kvasinky

Poslaťod MVDrAlexandra » 18. Aug 2013, 9:45

Dobrý deň,
kvasinky sú bežnou súčasťou mikroflóry na koži psov. Problém však nastáva až pri ich premnožení. V prvom rade by som zisťovala príčinu ich premnoženia. Tá je väčšinou spojená s alergiou na krmivo. Liečiť, to áno, ale kolobeh nezastavíte, kým nenájdete zdroj a pôvod ochorenia.
MVDr. Alexandra
MVDrAlexandra
 
Príspevky: 47
Registrovaný: 31. Aug 2012, 15:30
Bydlisko: Košice


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron