Autoimunitné ochorenie

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Autoimunitné ochorenie

Poslaťod Ronin » 7. Jan 2010, 18:00

Potreboval by som pomoc. Mám 3 mesačné šteňa zlatého retrievera, no asi pred 3 týžďňami začal mať zdravotné problémy. Najskôr sme si všimli, že má na brušku 2 hrčky(nezostúpené semeníky) a zároveň mal to bruško napuchnuté. Deň na to mu začervenali očká a okolo nich sa mu vyhodili vyrážky(niečo ako krupica). Zašli sme za lekárom ktorý nám oznámil, že sa asi jedná o autoimunitný problém, pretože zasiahnute nebolo len bruško ale i iné miesta na koži a na brušku sa mu začali vytvárať krvavé praskajúce vredy. Dal mu injekciu, tušim že proti infekcii a so slovami, že sa s tým ešte nestretol nás poslal domov nech 2 dni počkáme či zaberie. Po dvoch dňoch mu však nemolo ani trošku lepšie, naopak vyhodili sa mu vyrážky okolo papuľky. Lekár nám dal lieky na potlačenie imunity, ktoré užívame asi 6 deň, no nedá sa povedať, že by sa pes zlepšil. Naopak našli sme mu dalšie miesto postihnuté tými krvacajúcimi(nie je to čista krv, je to také zažltnuté) vriedkami a to na hrudi. Pes sa časta olizuje, škriabe ale žerie s chuťou a dokonca sa i hrá. Nechcem ho dať utratiť kým ma samo chuť do života, no nechcem aby sa takto trápilo. Nepoznáte nejaké možnosti liečby?
Ronin
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Jan 2010, 17:36

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 12. Jan 2010, 10:50

Dosť zúfalé!!! Určite treba šteniatko vyšetriť, krvný obraz, parazitológiu, biochémiu, stery- bakteriológiu atd, a potom liečiť. Ak Váš veterinár nemá také možnosti na diagnostiku, vyhľadajte iného, ináč to naozaj skončí zle!
Možete mi na moju e mail adresu(veterinka@veterinka.sk) napísať kde bývate a možno Vám poradím kam ísť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron