Maciatko z ulice

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Maciatko z ulice

Poslaťod dryadine » 24. Dec 2009, 11:20

Dobry den a krasne sviatky,

idem si zobrat do bytu maciatko (asi 2 mesiace stare) z ulice.
Rada by som sa opytala na co vsetko z hladiska zdravia nesmiem zabudnut.
Samozrejme viem, ze bude potrebovat odcervit a zaockovat. Citala som, ze nie je dobre robit to naraz, takze tam treba asi tyzdnovu pauzu. Podla informacii, ktore som dostala vyzera zdravo a culo. Urcite vsak podstupi "vstupnu" prehliadku u veterinara.
Su nejake dalsie "postupy", ktore treba absolvovat alebo skor ake su Vase skusenosti s macickami z ulice?

Dakujem.
dryadine
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 24. Dec 2009, 11:08

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 12. Jan 2010, 10:37

Každé mačiatko, zvlášť také " z ulice" potrebuje zvýšenú starostlisvosť a dobrú prevenciu. Odčervenie každopádne a nie len jednorázové, mačiatka, rovnako ako aj šteniatka sa už narodia - ak matka nie dôkladne odčervovaná- so škrkavkami a tie môžu mlady organizmus zabiť. Takže každopádne opakovane tri krát v priebehu troch týždňov a potom prvé očkovanie ak veterinár usúdi že je na to vhodné, zdravé.
Skúsenosti s mačkami " z ulice" do bytu sú skôr negatívne. V mladom veku je všetko o.k., ale keď dospejú, príroda ich volá, chcú slobodu a exterier a ak im to neumožníme, svoju nespokojnosť vyjadrujú rôznymi spôsobmi, napr. močením mimo svoju toaletu. Nie je to v každom prípade, ale početne prevažne. Tak uvidíte.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 3 hostia