zrebna kobyla zerie hlinu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zrebna kobyla zerie hlinu

Poslaťod sandy46 » 8. Dec 2009, 1:50

Dobry den, chcela by som sa spytat, co moze mojej kobylke chybat ked zacala zrat hlinu. Zerie 3x za den ovos, seno, dostava raz za den 2lyzice drveneho suseneho cesnaku. sol ma nonstop k dispozicii, tak isto automaticku napajacku, chodi kazdy den na par hodin von, ked neprsi alebo prilis nefuci. ak jej chybaju vitaminy alebo mineraly, tak by som rada vedela ake, co dokaze z tej hliny doplnit? dakujem
Mam kobylku, zaujima ma vsetko ohladom jej zdravia a prirodzenej komunikacie s konmi...
sandy46
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 8. Dec 2009, 1:45
Bydlisko: Na hlinach 41, Trnava

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 16. Dec 2009, 15:40

Radi by sme Vám pomohli svojou odpoveďou, ale informácii nie je veľa a tak len všeobecne. Kobylke možno dávate veľa bielkovín, preto by som doporučila znížiť dávku ovsa na 2X denne a kvalitné seno 3x denne, prípadne jej dávať granule pre gravidné kobylky. Cesnak určite nedávajte denne, spolu s vysokým obsahom rastl. bielkovin môže meniť pH obsahu žalúdka a to môže byť príčinou požierania hliny.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia