Steniatko westik - viacej otazok pre istotu.

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Steniatko westik - viacej otazok pre istotu.

Poslaťod lagunaska » 11. Okt 2009, 18:41

dobry den.
mala by som viac takych skor kontrolnych otazok na zdravie nasho westika.
14.10. bude mat 2 mesiace. mame ho doma 2 tyzdne. u pani veterinarky bol s nami asi pred tyzdnom. nevedela som co a ako a nejake veci sa mi nezdali. napriklad suchanie sa zadkom o koberec. myslela som si ze ma zapchate tie kanaliky pri konecniku. a tiez sa skrabkal dost. pani veterinarka povedala ze to moze byt z cervov, obydva tieto priznaky a okrem toho mal vraj prilis velke brusko a vraj je moc maly na jeho vek a rasu. v 7 tyzdnoch vazil podla vahy u doktory 700g co je vraj malinko. takze ho odcervyla pastou a dala nam taku pastu v takej ako keby inekcii, ze probiotika. na lepsie travenie. no a s tym suvisi aj moja prva otazka. predtym ako bol u pani doktorky tak sa mi zdalo ze nejaku malo hustu stolicu... nemal ju vobec riedku ale cakala som ze to bude vizerat skor ako bobky od zajacika a ono je to tak nieco medzi. ak to mam tak sprosto povedat tak taky parocek z neho vysiel. farba bola ale dobra. tak toto vsetko sme povedali veterinarke a ona ho teda odcervila a dala tie probiotika. co sa mi ale nezda je to ze po tych probiotikach ako keby mal z casu na cas riedku stolicu. inokedy je stale taka ako predtym a inokedy pekne este hustejsia. mam pocit ze prave z tych probiotyk, mimochodom podavame mu ich 2 krat denne asi 1/4 otocky, ma taku riedkejsiu stolicu. lebo zase rano ked som nasla po nom zvysok tak to bolo krasne huste. nemali by sme mu ich prestat davat? zaujimave ze som si nevsimla ze by po odcerveni z neho tie parazity vysli... neviem ani ako maju vizerat tak som nevedela presne co mam sledovat. nemoze sa stat ze je este stale zacerveny? uz sa tak neskrabe aj ked obcas sa skrabe a tiez obcas sa este suchne tym zadockom po dlazke a zemi. zeby bol este ciastocne zacerveny?
tiez sa zvykne hlavne vonku ale asi to s tym moc nesuvisi skrabkat si uska. neni to casto ale obcas zastane a skrabka sa. alebo sa obcas kuska do nozicky lebo ho svrbi. to s tou nozickou robi len vonku a nie vzdy. neviem ci to mam povazovat za normalne alebo nieco zle. v uskach som mu pozerala a nic tam nema iba rozmyslam ze mu kupime tu vodicku na cistenie usi lebo tam ma akurat ten maz troska. mozno ho svrbi to, neviem.
tiez by ma zaujimalo ze ci Royal Canin moze zafarbovat srst. totiz okolo papulky a pod ockami ma niektore "pramene" chlpov take do ruzovo oranzova. niektory hovoria ze RC ti sposobuju. krmime ho nimi skoro odkedy ho mame ( hned ako sme mu ich primiesali do krmiva od majitela tak mu zachutili tak ze tie od majitela uz ani nechcel ) co je asi 2 tyzdne. tak neviem ci mu zafarbuju srst. rozmyslam nad prechodom na Trainers.
tiez sa chcem uistit ci opadnutie usiek ( ked sme si ho priniesli domov tak este nemala zubky a uska mu stali ) je sposobene tym ze mu zacali rast zubky a po case sa postavia?
a dufajme ze moja posledna otazka je ci neviete poradit nejaky trik na to aby sa neskrabkal stale ked ma obojok. snazime sa ho naucit na obojok ale ked ho ma tak sa stale zastavuje a knuci a skrabe sa. uz sme mu skusili dat kozeny, aj taky pleteny a stale knucka a stale sa skrabe. ked mu ho dame dole tak je v pohode. neviem ci mu ho mame nechavat aj ked sa stale skrabe...
dakujem Vam za odpoved a rady.
lagunaska
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11. Okt 2009, 17:25

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 23. Okt 2009, 13:04

Ja stručne:
1/ šteniatko ak malo takú malú hmotnosť a nemalo ešte prerezané zúbky, bolo príliž skoro odstavené od matky - bez ohľadu na vek. Potrebuje ešte miminkovské krmivo a to najlepšie RC Štartér- na tom nech je 1 mesiac a potom môže prejsť na juniorku.
2/ riedka stolica bude spôsobovaná tým, že jeho črievka nie sú ešte. vzhľadom na jeho vývoj, schopné stráviť náročnejšie krmivo. Netreba ho ničím dokrmovať a probiotika sa môžu na čas vynechať
3/ zadoček mu treba ostrihať a umývať, zrejme má po riedkej stolici podráždený konečník
4/ odčerviť ho treba opakovane a v stolici nemusí byť nič vidieť, niektoré štádia sú mikroskopické
5/ na obojok si musí zvykať, alebo mu treba dať postroj
6/ na čistenie uší ma ešte čas, nech sa vyjadrí veterinárka
7/ začervenalá srsť určite nie je z krmiva RC, má takú dispozíciu vzhľadom na jeho metabolizmus

Snáď som odpovedala na všetko a verím, že sa z neho vyvinie pekný psík
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lagunasa » 23. Okt 2009, 20:01

dakujem vam velmi pekne za rady. naozaj sa z neho vyvyja dobry a ucenlivy psik. stolica sa mu uz upravila a dnes ma 10 tyzdnov a 1,4kg. je ciperny a stale hladny :) . ucime ho povel ku mne a sadni a skusame pouzivat aj clicker. myslim ze na cvicenie velmi dobre reaguje. aj na obojok si cim dalej tym viac zvyka. postroj praveze nema moc rad. ale ten obojok uz takmer nevnima aj ked obcas sa este poskrabka. odcervujeme ho pravidelne. v pondelok ideme znova. uz sme ho aj par krat cesali kefou. sice sa vrti ale verim ze si zvykne aj na to. voditko sme skusili raz a teda hned sme ho dali dole. na to este naozaj neni pripraveny.
takze este raz dakujem za rady.[/img]
lagunasa
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 29. Sep 2009, 11:03


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia