Predčasný pôrod

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Predčasný pôrod

Poslaťod barbarasz » 26. Sep 2009, 20:01

Prajem pekný deń,
mám čivavku malého vzrastu, cca 2 kg. Jej prvé tehotenstvo sa predčasne skončilo na 58. deň gravidity. Šteniatka sa ocitli na hranici života, ale vďaka starostlivosti celého okolia prežili a dnes robia radosť ľuďom, ktorí ich vlastnia. Druhé tehotenstvo sa však ukončilo predčasným pôrodom a to už na 54. deń. Šteniatka neboli vyvinuté a pravdaže nemali šancu. Prosím Vás o radu. Čo môže spôsobovať v našom prípade tieto predčasné pôrody a akým spôsobom by sme mohli zabrániť alebo eliminovať toto riziko?

Ďakujem

S pozdravom.. nešťastná chovateľka[/b]
barbarasz
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 26. Sep 2009, 19:45
Bydlisko: Komárno

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 29. Sep 2009, 16:52

Naozaj nikto Vám zodpovedne nevysvetlí dôvod. Jednoducho sú jedinci, ktorí nemajú predpoklady na chov a ani fyziologické danosti a to je zrejme prípad Vašej čivavky. Byť na Vašom mieste, už by som na nej nechovala, lebo to môže skončiť aj dramatickejšie. Iste Vám bude robiť radosť aj keď nebude mať šteniatka.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

JORKSIRSKY TERIER

Poslaťod kajky » 5. Nov 2009, 5:06

dobry den...
Mam dvoch psikov malickych Jorksirom ..Fenku a psa.. Fenka ma 2kila a psik 2 a nieco...Kedze sa fenka harala je velka pravdepodobnost ze je nakryta .......Snazila som sa jej davat plienky na zabranenie ale nevyslo to a nebola som rozhodnuta ci jedneho znich dam vykastrovat lebo by mi to bolo velmi luto...Moja otazka zne ako dlho trva tehotenstvo ake su caste porody ako to taky psik znasa..mam velky strach o moju fenku hoci viem ze je to prirodzene..ako sa taky psik sprava ked je tehotny velmi pekne Vas prosim o radu a o odpoved... z pozdravom erika.......
kajky
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 5. Nov 2009, 4:42
Bydlisko: USA

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 10. Nov 2009, 11:28

Tak Erika, navštív kníhkupectvo, alebo pobehaj po nete a odpovede na Tvoje otázky tam určite nájdeš, lebo to je obsiahla téma, na čo tu nie je priestor. Veľa úspechov v hladaní aj chove
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron