problémy s kožou súrne

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

problémy s kožou súrne

Poslaťod Borka » 23. Sep 2009, 10:33

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť môj 9 ročný pes, má problémy s kožou. Jedná sa o kríženca nemeckého ovčiaka.Zboku na lakťoch mu zliezla srsť a mal ich začervenané. Prejavovalo sa to veľkým svrbením a stále si tieto miesta škriabe a vylizuje. Navštívili sme veterinárku, ktorá povedala, že sa pravdepodobne jedná o ekzém, ktorý vyvolala nejaká látka. Vyšetrenie prebiehalo tak, že sa mu na tie miesta iba pozrela. Najskôr vybral lieky Eczekan a teraz mu už dávame na tie miesta kvapky, ktorými mu tie miesta máme potierať jedná sa o ušné kvapky Dexoryl. Vybral už druhé balenie a stále sa to nelepší.
Preto by som chcela počuť názor aj iného veterinára a poradiť sa, či sa mu nedá nejako pomôcť, lebo tie miesta ho stále svrbia a škriabe si ich.
Mám strach, aby sa to ešte nezhoršovalo.
Chcela by som vedieť či netreba spraviť nejaké vyšetrenie kože alebo rozbor krvi.
Psík sa, ale nepohybuje v dosahu nejakých nebezpečných chcemikáli. Blchy nemá a je pravidelne odčervovaný. Je chovaný vonku na dvore a kŕmený je doma pripravovanou potravou a granulami.

Veľmi pekne Vám ďakujem vopred za radu.

S pozdravom B. Paholková :(
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 23. Sep 2009, 19:19

Bez vyšetrenia viem veľmi ťažko poradiť, neviem či sa jedná o vonkajší kožný problém, alebo o zápal hlbších častí. Takéto lokálne ložiská skôr napovedajú na to druhé, ale naozaj neviem. Máte blízko do TN, nechcete skúsiť ukázať problém niekomu inému? Možno bude mať v tomto smere viac skúseností.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia