Problémy s blchami....

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Problémy s blchami....

Poslaťod Sara5 » 24. Aug 2009, 13:06

Dobrý deň
chcem poprosiť o radu: 2 týždne som majiteľkou 3 mesačnej sučky bígla, jej majiteľka, od ktorej ju mám mi povedala, že dostala nejaký prípravok proti blchám, ale neviem zistiť aký, bola som u veterinára, pretože sučka sa stále škrabe a okusáva (videla som na nej blchu) a dal mi prípravok - vodičku (ktorú som vtrela sučke za krk do srsti), názov som na nej nenašla... ale nepomohlo to... následne som ju na radu predavačky v chovprodukte okúpala antiparazitným šampónom a takým istým sprejom som jej vystriekala pelech, deku atď, ale aj tak to nepomohlo, kúpila som jej teda obojok pre šteňaná proti blchám a kliešťom, ale na ňom som prečítala, že by sa nemal kombinovať s inými látkami (bolo to tam pomenované nejakým odborným výrazom, ktorý vám teraz neviem napísať....), predavačka v chovprodukte mi povedala, že, keď štaňa okúpem, vystriekam, môžem jej dať aj ten obojok. Ja som jej ho zatiaľ ešte nedala, bojím sa, aby tých látok nedostala naraz veľa a nevyvolalo to u nej nejakú alergickú reakciu.... Prosím Vás o radu, ďakujem. Sara
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 27. Aug 2009, 13:16

Prípravky proti ektoparazitom = aj blchám, s dlhodobým účinkom sa nemajú kombinovať. V prípade šampónov a jednoduchých sprayov sa môže kombinovať s obojkom, alebo pipetami s trojmesačným účinkom. Keďže nepoznáte názvy použitých prípravkov, neviem Vám konkrétnejšie poradiť, až na to, že určite ošetrite aj prostredie v ktorom sa pes zdržiava.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Problémy s blchami....

Poslaťod Sara5 » 27. Aug 2009, 15:24

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, takže ten obojok som jej nedala, keď ste napísali, že by sa to nemalo kombinovať....problémy so škrabaním pokračujú, ale zdá sa mi, že trochu ústúpili... vystriekala som jej pelech, deku... ale napríklad sedačku, alebo moju postel, kde občas vylezie som nestriekala, lebo neviem či v tom spreji nie je pre človeka niečo škodlivé? Chcela by som sa Vás ešte spýtať či by bol problém keby som bígla (v zime bude mať 6 mesiacov) nechávala cez zimu pol dňa vonku na záhrade a potom, keď prídem z práce by som si ju brala do vnútra, vrátane noci. Počula som, že veľké zmeny teplôt robia psíkom zle, tak Vás poprosím o Váš odborný názor na túto záležitosť. Vopred veľmi pekne ďakujem
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 9. Sep 2009, 14:38

Odpoveď ste si dala sama, naozaj nie je vhodné striedať také teploty. Treba sa rozhodnúť, kde bude žiť, vonku či vnútri. Je to krátkosrsté plemeno, silné mrazy a vysoká vlhkosť jej zdraviu neprospejú.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Sara5 » 10. Sep 2009, 8:22

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď
Sara5
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 24. Aug 2009, 12:35

Poslaťod ireneaos » 14. Nov 2009, 12:06

Aký je najúčinnejší prípravok proti blchám u psa? A ešte by ma zaujímalo, či psie blchy môžu prejsť aj na človeka?
Ďakujem
Obrázok užívateľa
ireneaos
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 14. Nov 2009, 11:13

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Nov 2009, 14:40

Najúčinnejší je ten, ktorý min. 2 mesiace chráni psa pred napadnutím blchami a likviduje tiež ich larválne štádia. Odborný personál u veterinára alebo v dobrej predajni poradí konkrétnu značku, ja nemám dôvod žiadnej robiť reklamu.
V núdzi, teda pri veľkej invázii po ošetrení psa sa môže stať, že na človeka preskočia, ale nie je vhodný pre ich život a množenie.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re: Problémy s blchami....

Poslaťod RozikK » 10. Sep 2010, 15:46

Ahote,
mne sa zo vsetkych objkov najlepsie osvedcil antiparazitny Kiltix. Mal by posobit celych 7 mes. dokonca ucinkuje aj vo vode. Okrem toho zabija blchy a kliestov - aj prisatych. Sampony proti blcham nepomahali, ale s tymto som fakt spokojna :youarenumberone:
RozikK
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 8. Júl 2010, 15:58


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia