Viac otázok

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Viac otázok

Poslaťod Natinka » 5. Aug 2009, 21:47

Dobrý deň,
náš 16-mesašný cavalier má pravdepodobne potravinovú alergiu (škrabanie - hlavne za ušami, conjunctivitis catarrhalis, sánkovanie - zápal vačkov nemá, občas nadúvanie). Uvažujem o diéte Exclusion, ale neviem, pre aké mäso sa rozhodnúť (majú diéty s kačacím, králičím, rybím mäsom a podobne). Na diéte ma zaujalo, že je tam aloe vera a myslím to ako dočasné riešenie (keď príznaky ustúpia, budem skúšať, čo mu v potrave prekáža a čo nie). Vedeli by ste mi poradiť?
Niekedy, skutočne len raz za čas mu v stolici objavím trošku krvi. Mám tomu venovať pozornosť? Pred vyše polrokom sme s tým boli u veterinára, nevedel, z čoho to je a povedal, že ho máme pozorovať a prešlo to. Má citlivé trávenie, už vieme, že napríklad kosti nesmie.
Čaká ho odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, je potrebné predoperačné vyšetrenie?
Niekedy mu cez predkožku prejde penis, hlavne pri stolici, ale o chvíľu ho schová, nebolí ho to, chcem sa uistiť, či je to normálne.
Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem.
Natinka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 5. Aug 2009, 20:58

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 9. Aug 2009, 18:06

Tak postupne- na 16 mesačného psíka je to trochu veľa problémov, zrejme je potrebné riešiť problémy komplexne.
Potravinová alergia je dosť častá a reakcie majú psi najmä na hydinové mäso, ale nie je to výlučné. Začnite s rybacinou ak ju je ochotný prijímať. Kosti bez ohľadu na jeho zdravotný stav nemá vôbec dostávať, najmä s tým môže súvisieť krvavá stolica, ale určite by som dala urobiť koprologické vyšetrenie stolice - na parazity. Konjuktivitída môže tiež súvisieť so základnou diagnózou, ktorú je potrebné upresniť. Je nevyhnutné vyšetriť aj uši - zvukovody, tam tiež môže byť problém, ktorý treba odstrániť.
Na zubný kameň je tiež pomerne mladý, naozaj prehodnoťte jeho stravu a podávajte mu len a výlučne kvalitné granule zamerané na problémy, ktoré má.
Odhalovanie penisu v istých situáciach môže súvisieť aj s tým, že môže byť prítomný zápal predkožky, ale to všetko je už na veterinárovi, aby ho podrobne vyšetril a posúdil to, ako aj súvislosť s jeho základným zdravotným problémom.
S krmivom tej značky, ktorú uvádzate nemám skúsenosti, tak sa k tomu nemôžem vyjadriť. Ja vo svojej praxi s úspechom používam diétne krmivo, ktoré je dostať len u veterinárov.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Natinka » 10. Aug 2009, 21:15

Dobrý deň,
ďakujem za odpoveď. Ešte by som sa chcela spýtať na zubný kameň, lebo na jednom fóre som čítala o spreji, ktorý zubný kameň rozpúšťa (Beaphar mouthspray). Počuli ste o ňom? Prípadne o nejakej inej značke alebo paste? Môže skutočne nejaký spray alebo pasta odstrániť zubný kameň, alebo odstraňujú len povlak? Vopred ďakujem.
Natinka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 5. Aug 2009, 20:58

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Aug 2009, 20:16

Zubný kameň môže byť rôzneho charakteru a štádia, preto sa nedá hovoriť všeobecne o tom, že sa dá riešiť nejakým iným, nie mechanickým spôsobom. Pasty a vodičky, či spraye majú skôr preventívnu úlohu, kedy zabránime ich používaním tomu, aby plak na zuboch mineralizoval a stal sa kameňom. Takých preventívnych prostriedkov je viac, ale pred ich používaním treba kameň odstrániť, aby mohli pôsobiť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re:Kanárik

Poslaťod Kikča » 27. Aug 2010, 22:35

Ahojte,je to trochu z inej oblasti , ale chcela som sa opýtať na môjho kanárika.Máme ho jeden rok a na zadnom prste na vankúšiku nad nechtom sa mu vytvorila taka opuchlina a má to tam červené a už sa mu z tade stiahla aj koža.Oproti predným prstom to ma oveľa väčšie.To isté sa mu začalo robiť aj na druhom prste.A chcela by som vedieť či sa to dá niako liečiť.Vopred vam ďakujem za radu.
Kikča
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Aug 2010, 21:57

Re: Viac otázok

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 7. Sep 2010, 19:19

určite sa to bude dať liečiť, lebo sa pravdepodobne jedná o bakteriálnu infekciu a ak sa s liečbou nezačne čím skôr, môže prísť o prsty! Antibiotiká určite pomôžu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re: Viac otázok

Poslaťod Kikča » 3. Jún 2011, 19:46

Dobrý deň . Mám párik kanárikov a samica naniesla do hniezda 3 vajíčka . Už na nich sedí 16 dní a stále sa nevyliahli .Pred tromi dňami vyhodila jedno z hniezda a tie ostatné dve vajíčka sú tmavé . Samec občas samicu aj bije a nechce ju pustiť do hniezda . Je v poriadku keď sa tak dlho neliahnú ? :?:
Kikča
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 27. Aug 2010, 21:57


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia