strach či nejde o svrab

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

strach či nejde o svrab

Poslaťod Borka » 3. Aug 2009, 12:44

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. U nášho psíka sa mu na lakťových kĺboch na predných nohách objavili malé biele chrastičky a kožu má začervenanú a stále si ju vylizuje. Mám strach či sa nejedná o svrab, aj keď podľa toho čo som sa dočítala svrab postihuje iné miesta na tele. Psík je chovaný vonku na dvore. Kŕmime ho aj domácou stravou aj kupovanými granulami. Jedná sa o kríženca nemeckého ovčiaka a má 9 rokov. Nikde inde na tele takéto chrasty ani vypadanú srsť nemá. Chcela by som vedieť či mám ísť ihneď k veterinárovi, aby ho vyšetril, alebo to stačí iba niečim potierať, aby to zmizlo.

Vopred Vám ďakujem za radu.
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod Iwo30 » 3. Aug 2009, 14:51

Moj 9-rocny zlaty retriever to ma tiez.Chovame ho na dvore...a dost casto lezi na betone takze to ma od toho. :D
Obrázok užívateľa
Iwo30
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 28. Júl 2008, 21:33

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 9. Aug 2009, 17:55

Pravdepodobne sa nejedná o svrab, ale skutočne o tzv otlaky. Starému psovi ubúda podkožné väzivo a koža je v bližšom dotyku s kostným podkladom. Ak je miesto začervenané, začína tam miestny zápal a bolo by vhodné to podľa toho ošetrovať a poskytnúť mu ak to znesie - mäkšie ležovisko. Skúste použiť napr. kostihojový gél, má dobré účinky. Treba ho však aplikovať vtedy, keď môžete ustrážiť, aby si to pes hneď neoblízal a gél mal možnosť preniknúť do hlbších vrstiev kože.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia