sterilizovaná fenka a psi

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

sterilizovaná fenka a psi

Poslaťod mishulik23 » 17. Júl 2009, 7:15

Dobrý deň, vo februári sme dali našu fenku sterilizovať a myslela som si, že tým sa stratí akýkoľvek záujem psov o ňu. Včera ma však prekvapilo, keď psík od susedov, s ktorým sa hrala, ju stále očuchával, olizoval a pokúšal sa aj vyskočiť na ňu. Správal sa akoby sa hárala, ale žiadne špinenie som si nevšimla. Je to normálne, že aj po sterilizácii bude priťahovať psov, len s tým, že už nebude môcť mať šteniatka?? Ďakujem za odpoveď
Obrázok užívateľa
mishulik23
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 27. Apr 2008, 19:03

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 20. Júl 2009, 0:34

Aj keď je Vaša fenka sterilizovaná, nie je sterilná :wink: , vždy bude nejaké pachy vylučovať a tie môžu psov zaujať. Neviem aká sterilizácia bola urobená, ale predpokladám že kompletná. V minulosti sa robilo aj to, že sa nechával jeden vaječník a vtedy mohla mať fenka aj pach ako háravá. Niekedy pri zápaloch močového mechúra tiež vylučuje pre psov lákavé pachy. No pokiaľ má o ňu mimoriadny záujem len jeden pes, nie je to nič zvláštne , on môže byť nadmerne aktívný.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron