chodenie steniatok

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

chodenie steniatok

Poslaťod rastog » 15. Júl 2009, 10:28

idem si kupit steniatko zlateho retrievra. ma 6 tyzdnov a este nechodi. mam si s tym robit starosti, alebo je to v norme? lebo podla toho co viem tak uz v 4 tyzdnoch by mali chodit. CHS ma dokopy 7 steniatok od dvoch feniek, a zatial chodia iba 3, cize nieje to problem len toho jedneho steniatka.
rastog
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Júl 2009, 10:23

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 20. Júl 2009, 0:25

Vo veku 6. týždňov by už mali chodiť. Môže byť, že majú nadváhu, to sa ľahko stane, ak sú nesprávne prikrmované, a vtedy ich končatiny nevládzu nosiť. Neviem to zhodnotiť, zostáva to na Vašom posúdení. Každopádne Vám doporučujem dávať šteniatku ktoré si vyberiete len kvalitné krmivo v doporučenom množstve - vždy je to napísané na originálnom obale, aká je denná kŕmná dávka pre príslušný vek.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod rastog » 20. Júl 2009, 9:40

podla najnovsich informacii uz po trave chodia. ale chovatelka pisala ze na podlahe /plavajucej/ sa im to smyka. pocul som ze do 8 tyzdnov je najdolezitejsich vo vyvoji displazie. je riziko napadnutia klbov displaziou teraz vacsie?

diki :)
rastog
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Júl 2009, 10:23

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 21. Júl 2009, 15:53

DBK- dysplázia bedrových kĺbov je nielen vývojovo, ale aj geneticky podmienené ochorenie, nedá sa teda jednoznačne povedať, čo im môže v tomto rannom veku poškodiť. Ale keďže sa jedná o vývoj kĺbovej hlavice a jamky, ktorý trvá dlhšie, také krátke obdobie to podstatne neovplyvní. Určite je zdravší pohyb po tráve ako po kĺzajúcom povrchu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia