POMOC ! pečeň? slezina ? alebo čo vlastne ?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

POMOC ! pečeň? slezina ? alebo čo vlastne ?

Poslaťod diagn0za » 3. Júl 2009, 10:54

Dobrý deň,
takže nastal u nás taký menší problém s ktorým si neviee dať rady. Máme 8 ročného Yorkshira, pred troma dňnami začal byť čudný, na druhý deň sme s ním utekali ku lekárovi, tam ho napichli na infúzku s tým že mal výsledky na to že má silný zápal v tele, lekárka si myslela že to je žalúdok, dala mu antibiotiká a šli sme domov. V noci mi začal chrapčať a ťažko dýchať. Bublal keď dýchal, na druhý deň sme utekali zase, poslali na na RTG a zistilo sa že ma vodu v plúcach a zvačšenú pečeň. Tá voda v plucach je sprievodným znakom choroby pečene alebo srdca, takže v našom prípade to je tá pečeň, napichli ho na infúzku, dali mu antiobiotiká ..ale zase sa za celý deň nič nezmenilo, chrapčí stále, bz nálady je stále, je celý slabý a ubolený. Dnes mu na ultrazvuku zistili nejaký nález na slezine. Každý deň máme inú diagnozu a sme už bezradni. Hlavne mám obavy o to čo to asi je, či nezanedbáme starostlivosť a na primárny problém príjdeme až keď bdue neskoro. Nemáte skúsenosti s niečím takým? čo by to mohlo byť? čo to obnáša? každá rada mi bude cenná.
Inak pre nedávnom mal kliešťa, ktorý mu sám odpadol pretože sme si to neskoro všimli. Vravela som to lekárke, ale vraj to by mal iné príznaky.
Jediné čo ma utešuje je že sám chodí piť vodu, že aspoň to je malý náznak že to nie je až tak strašné.Ďakujem za pripomienky a nápady a rady.
Janka
janka
diagn0za
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 3. Júl 2009, 10:48

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 19. Júl 2009, 23:10

Milá Janka, žiaľ, nedostala som sa skôr k tejto poradni, prednosť mali moji pacienti, s ktorými sa posledné dni roztrhlo vrece. Popísaný stav Vášho psíka bol naozaj vážny a pre odstup času nemá zmysel aby som sa vyjadrovala bližšie k veci, ale rada by som bola, ak by sa odhalila príčina a bolo možné riešenie. Ak by ešte stále bola nejaká rada na mieste, môžete využiť môj e mail(veterinka@veterinka.sk) a napísať priamo. Rada odpoviem.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia