krive labky - steniatko

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

krive labky - steniatko

Poslaťod Suscha » 11. Jún 2009, 18:47

Prosim Vas o pomoc. Mam prveho psika - 5mesacny slovensky kopov. Rastie a ma krive predne labky, veterinar nam doporucil operaciu. Je vhodne poradit sa aj s inym veterinarom? Ako mam postupovat? Co je dolezite a nutne pred/po operacii vykonat so psikom? Ako ho pripravit a nasledne sa po operacii o neho starat? Ake su vyhliadky do buducnosti s operovanymi labkami?
Vopred Vam velmi pekne dakujem. DRZTE NAM PALCE !!!
Suscha
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Jún 2009, 18:34

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Júl 2009, 12:03

Moja odpoveď prichádza asi oneskorene, ale k dotazu sa nemôžem odborne vyjadriť. 5 mesačné šteňa je vo vývoji a neviem aký konkrétny problém u neho je, že doporučili operáciu, a akú operáciu. Pokiaľ je to pre Vás ešte aktuálne, napíšte mi podrobnosti.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

krive labky - steniatko (upresnenie)

Poslaťod Suscha » 8. Júl 2009, 14:39

Dobry den p.doktorka,
dakujem Vam za reakciu. Diagnoza nasho steniatka je dysplazia laktovych klbov. Ako ste uviedli, psik sa vyvija a preto sme sa rozhodli s operaciou pockat (cca.2mesiace by mu kosti este mali rast) a nasledny rontgen preukaze dalsi postup.

Mozeme v tomto "medziobdobi" psikovi nejako pomoct, prip. nechtiac uskodit (kalcium, pohyb a pod.) ?
Je u tejto diagnozy operacia vhodna/casto vykonavana alebo "zbytocna"?
Viete mi poradit literaturu/internetovu stranku a pod. kde by sme sa mohli dozvediet dalsie dolezite a potrebne informacie?

Akakolvek Vase vyjadrenie/pripomienka nas potesi, vopred Vam za nu dakujeme.
S pozdravom.
Suscha
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Jún 2009, 18:34

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 19. Júl 2009, 23:46

Rada by som Vám dala rady, ktoré by viedli k riešeniu, ale obávam sa, že také nie sú, nakoľko diagnostikované DLK v takom nízkom veku je závažné vývojové degeneratívne ochorenie. Operácia (určite sa nerobí často, skôr výnimočne) nepovedie k tomu, aby končatiny boli rovné, ale za istých okolností môže zlepšiť funkciu kĺbov. Ja sama nie som ortopéd ale domnievam sa, že na Vás teraz je, aby šteniatko dostávalo čo nakvalitnejšiu stravu primeranú veku a preventívne látky vyživujúce kĺby, ktorých je na našom trhu dostatok. Vápnik pri správnej strave a ak sa nejedná o preukazateľný nedostatok vápnika v krvi, nie je nutné pridávať. Pohyb je potrebné obmedzovať podľa môjho názoru len v tom smere, aby nedochádzalo k doskokom na predné labky- žiadne prekážky, žiadne ťahanie, ak má rád vodu, plávanie je výborné. Doprajte mu hry s inými psami, nech si stihne užiť aj "detstvo".
Ešte rada pred operáciou, dajte si oskenovať rtg snímky a pošlite ich na viaceré pracoviská kde sa zaoberajú ortopedickými operáciami ( u nás aj v ČR) a konzultujte to . Ja Vám naozaj držím palce a budem rada správe o ďalšom postupe a výsledku.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod stefivarg » 14. Okt 2009, 19:10

Dobrý deň, mám takisto problém s krivením labiek u šteniatok. Majú 6týždňov. Keďže im po pôrode zomrela mama, sú odchované na sušenom mlieku. Známy veterinár im pichol kalcium. Vraj je to len nedostatok vápnika. Je možné, že im ostanú také krivé labky? Nie je nutné nejak ich spevniť, myslím dlahou alebo niečím podobným? Ďakujem za odpoveď.
stefivarg
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Okt 2009, 19:02

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 23. Okt 2009, 12:54

Naozaj to môžu mať od nevyrovnanej výživy v rannom veku, ktorej sa im nedostávalo. Žiadne dlahy nepomôžu, je potrebné najkvalitnejšie krmivo pre šteniatka. Im nechýba len vápnik, ale aj iné živiny a skutočne kvalitným granulami to doplníte a ich rast sa môže zlepšiť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron