Maltezske štena malo papá

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Maltezske štena malo papá

Poslaťod ajusssa » 28. Máj 2009, 21:26

Dobry den, chcela by som sa opytat ohľadom môjho šteniatka ktore bude mat v piatok 10 tyzdnov. Mam ho tyzden, važi 2 kg, boli sme u veterinara a je zdravý. Podla napisu na zadnej strane obalu granul pre stenata by 2kg psík mal zjest aspon 150gramov na den. Ale môj Maiki zje mozno 50g za cely den. Nedávam mu maskrty, prave naopak, kúpila som mu nejake či ho to nenadchne an nebude aspon to papat, take klobásky a stočené nejake maškrty pre psov čo mi predali v chovateľských potrebách. Ale to uplne akoze ignoruje. Tak teraz začal trosku piškotky. Inac je velmi pritulny maznavy milý psik. Ale len pre istotu by som chcela vediet či to je normalne. Dakujem za odpoved.
ajusssa
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 28. Máj 2009, 21:15

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 4. Jún 2009, 15:43

každé krmivo má vlastnú dávkovaciu tabuľku, nakoľko rôzne granule môžu mať rôznu veľkosť a zloženie a tým aj vlastnú hmotnosť. Nepíšete značku, ale vo všeobecnosti by to malo byť u 2 mesačného a dvojkilového šteniatka od 40-65 g, čo znamená, že papá ideálne. Nemusíte ho ničím doplňovať, ale rozdelujte dávku na 3-4 x za deň, podľa Vašich možností. A doprajte mu kvalitné značkové krmivo.
Veľa šťastia :wink:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť