Potrebujem radu - Fenka po porode.

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Potrebujem radu - Fenka po porode.

Poslaťod Charmed696 » 16. Máj 2009, 22:24

Prosim Vas o radu ,prví krát mi rodila fenka niesom nejaky znalec co je normalne po porode a co nie poradte mi prosim strasne sa o moju slecnu bojim. fenka mi pred par dnami porodila steniatka dost casto pachtí, nechce jest tuhu stravu len tekutu a polotuhu, zacala jej miestami vypadavat srst, boli ju asi predná packa-vankušiky, ešte stale má hnedí výtok z pošvy. Veterinárke mozem ist az v pondelok.Dakujem za odpoved.
Naposledy upravil Charmed696 dňa 20. Máj 2009, 11:44, celkovo upravené 1
Charmed696
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 16. Máj 2009, 22:12
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod Charmed696 » 20. Máj 2009, 11:41

[b]Cakala som odpoved, kazdemu tu odpovie odbornik do 3 dni, mne nie asi moja tema nieje zaujimava aby mi niekto odpovedal.Dakujem za rychlu radu. :hnev:
Charmed696
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 16. Máj 2009, 22:12
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod m-o-n-i » 21. Máj 2009, 13:31

Aj ja čakám na radu, a je to pre mna veľmi dôležité ...
Výtok bude mať fena aj zhruba mesiac po pôrode - je to normálny prejav , čistí sa - z toho si nič nerob. Aj pachtenie je prirodzený prejav. Aj jej teplo ( výhrevný vankúšik máš dúfam pod šteniatkami ) . Tuhú stravu nechce ani mne jesť suka , treba jej zaliať vriacou vodou granue a nechať ich rozmočiť , alebo zaliať kuracím vývarom. Ja dávam suke uvarené horné stehno s mrkvou . do zaliatých granúl dám trošku kuracinky a mrkvy . To hned zje . 4 krát za deň jej dávam nažrať a vodu tam má stále. Poklial zo začiatku nechce piť , ja natiahnem do striekačky vodu a to do nej nalejem , či chce , alebo nie :)
m-o-n-i
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 17. Máj 2009, 16:43

Poslaťod Charmed696 » 21. Máj 2009, 13:51

Dakujem ti za radu. Nasa fenka teraz zje granule zaliate jogurtom+mlieko+rybičky v oleji+ vajičko surove, obcas s vyvarom , masko moc nie jedine dietne parky,sem tam kuracie maso, pripadne gofri palacinky a piskoty viem že nie všetko je zdrave ale co uz som rada, že vobec nieco zje.Dokonca obcas macacie granule vyje mackam. V prvích dnoch pila caj s medom+sumivy celaskon a samozrejme teple mlieko a vodu.
A to vypadavanie srsti, je tiež normalne? Ty mas aký problem so svojim psikom?
Charmed696
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 16. Máj 2009, 22:12
Bydlisko: Nové Zámky

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 26. Máj 2009, 16:52

Milé pisateľky, mrzí ma, že som Vám včas neodpovedala, ale žiaľ musím aj pracovať a nie vždy mi zostane čas aj na túto poradňu. Medzitým iste bola sučka po pôrode u veterinárky ak sa jej stav nezmenil. Na diaľku bez vyšetrenia sa nedá vedieť, či porodila všetky šteniatka, či neprebieha nejaká infekcia, či jej nehrozí "vápníková kríza", keďže jej strava je taká málo účelná. Úprimne povedané, mne sa zdvihol žalúdok z tých popísaných kombinácii. Dnes sú dostať také kvalitné granule špeciálne pre dojčiace sučky, ktoré sú prijímané aj najvyberavejšími matkami a ktoré obsahujú všetko, čo potrebujú, že je zbytočné vymýšlať nové receptúry, ktoré aj tak žerie len so sebazapretím.
Moja rada znie, treba si naštudovať niečo o výžive sučiek po pôrode, na internete sa nájdu také informácie.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia