kvasinky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

kvasinky

Poslaťod janka753 » 10. Máj 2009, 11:22

Dobrý deň
Náš Aldo, americký kokeršpaniel, má 10 rokov a samozrejme s pribúdajúcim vekom mu aj koža viac ovísa. No a teraz máme taký problém, že v záhyboch na papuľke, ktoré sa mu teda viac zvrásnili, sa mu tvoria kvasinky a straaaašne to zapácha a asi ho to aj trošku bolí, keď sa mu to snažím vyčistiť. Okrem toho, teraz ide leto, čiže aj keď pije vodu, alebo mu je horko, slintá, a to je ideálne prostredie na kvasenie. Dostala som radu, že mu to mám dezinfikovať, aj som dostala taký roztok už namiešaný, tak uvidím, či mu to pomôže. Avšak jedna pani, ktorá nám ho striháva mi povedala, že takéto veci sa dávajú plasticky upraviť. Pretože tá srsť mu tam rýchlo rastie, všetko sa na nej zachytáva, teplo, sliny, žrádlo a tak dokola...A tak sa chcem spýtať, či existuje nejaká iná forma liečenia kvasiniek, respektíve akú máte skúsenosť s masťou "gingisan".
Ďakujem

Janka a Aldo
janka753
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 9. Máj 2009, 21:05

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 25. Máj 2009, 16:13

Koker a kvasinky, to má k sebe dosť blízko.Väčší problém s liečbou nastáva u tlstých, alebo lymfatických typov. Je takmer pravidlom, že zdroj kvasiniek je v ušiach, kde býva chronický problém. Ak nastane problém s kožou, ktorá je zbujnelá, je potrebné správne a pravidelné ošetrovanie. Plastika síce môže byť v nie veľkej miere prospešná, ale nezabráni to ďalšiemu rozširovaniu, ak sa kvasinky nezdolajú. Doporučovala by som na ošetrovanie prostriedky s obsahom chlorhexidermu v 0,5 % koncetrácii. ktoré sa dajú obstarať cez veterinára. Sú vo forme sprayovej peny na čistenie, aj vo forme gélu na ošetrenie. Ak má postihnuté uši, tie je treba dôsledne preliečiť, pričom určite nestačí klasická 5 dňová antibiotická liečba a tiež urobiť dentálne ošetrenie, kde sa dá použiť spomínaný Gingisan. Okrem toho je vhodná aj dieta zameraná na kožné problémy. Naozaj bez takéhoto komplexného prístupu nemôžete očakávať úspech.
Želám veľa trpezlivosti a šťastia
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod janka753 » 25. Máj 2009, 21:45

Dobrý deň

Zverolekár mi dal antibakteriálny šampón, ktorým mu papulku umývam každý druhý deň. Dá sa povedať, že je vidieť veľký rozdiel. S ušami problém nemá. Ako by som mala podľa Vás postupovať, keď sa to po poslednom použití šampónu opäť vráti?
Ďakujem za radi, pekný deň
janka753
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 9. Máj 2009, 21:05

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 26. Máj 2009, 17:06

Doporučila by som robiť prevenciu čistením chlorhexidermom, tak ako som to popísala.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia