odstránenie sleziny

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

odstránenie sleziny

Poslaťod Cedrička » 11. Mar 2009, 0:50

Dobrý deň,
minulý týždeň bola mojej 10-ročnej sučke odstránená slezina. Bol to rýchly zákrok, lebo ju mala zaškrtenú a abnormálne zväčšenú. Veterinár ju prezrel, neboli na nej iné zmeny (nádory), štruktúra v poriadku. Rekonvalescencia prebieha zatiaľ v poriadku. Aká funkcia sleziny je pre psa najdôležitejšia, na čo si mám dávať najväčší pozor? Čítala som najmä o vplyve na imunitu. Poradili by ste mi aj nejaké lieky, doplnky výživy, ktoré by som si mohla objednať? Môj veterinár doposiaľ nemal pacienta s odstránenou slezinou, tak hľadám radu aj takýmto spôsobom. ďakujem za odpoveď.
Cedrička
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Mar 2009, 0:01
Bydlisko: Humenné

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 21. Mar 2009, 22:11

Naozaj nie je veľa psov bez sleziny, ale vo všeobecnosti sa naozaj dá bez nej žiť plnohodnotne. Dnes sú na trhu lieky na imunitu, vo forme injekčnej aj ako voľne dostupné vitamíny so zameraním na imunitný systém. Určite jej treba podávať kvalitnú stravu v primeranom množstve a udržiavať ju v dobrej kondícii, rozhodne nie v nadváhe. Ak chcete mať istotu, dajte jej pichnúť raz za dva mesiace Zylexis a v prípade horúčkového ochorenia spolu s antibiotikami. O Zylexise si nájdete podrobnosti na webe. Z vitamínov si pozrite Giom Mega III.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Cedrička » 22. Mar 2009, 18:41

Predovšetkým by som sa chcela poďakovať za Vašu odpoveď. V súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať ešte na bezpečnosť pri očkovaní. Nie je žiadne riziko? Môžem ju dať bez obáv zaočkovať? Zilexis mi odporúčal aj môj veterinár. Zatiaľ ju držím na diétnej strave, ryža + kuracina, len pomaličky pridávam granule. Zdá sa mi ale nepokojná,niekedy aj s rozšírenými zrenicami...
Medzičasom sa informovala moja kamarátka (tiež veterinárka) u svojej známej v Prahe, ktorá operovala už 8 psíkov, a všetci prežili. :) Práve ona neodporúča podávať extra minerály a vitamíny, vraj vtedy hrozí riziko, že odídu obličky... Ja som na internete našla Phytovet dog detoxication cure. Máte skúsenosti s týmto prípravkom? ďakujem
Cedrička
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 11. Mar 2009, 0:01
Bydlisko: Humenné

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 30. Mar 2009, 17:13

Zatiaľ nemám, ale verím, že škodu tým prípravkom nenapáchate a potom sa môžete o svoju skúsenosť podeliť. Všetko dobré
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron