chorá korela

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

chorá korela

Poslaťod aksimm » 5. Mar 2009, 10:30

Dobrý deň,
mohla by som vás poprosiť o radu,
Mám 14 ročného samčeka korely, asi pred dvoma týždňami začal ťažko až sipavo dýchať, kýchal a mal červené nozdry, tak som s ním bola u veterinárky, ktorá mu dala injekciu s antibiotikom s tým že má infekciu dýchacích ciest. No po nej mal alergickú reakciu, zvracal a celý deň spal. Tak mu naordinovala antibiotiká ronaxan, ktoré užíva asi týždeň, no stav sa mu nezlepšil. Stále chrčí pri dýchaní a kýcha a je akoby smutný. Lekárka má dovolenku, preto vás chcem poprosiť o radu, či sa jedná naozaj o infekciu dýchacích ciest, len mu ešte nezabralo antibiotikum, alebo či to prípadne nie je niečo iné, napr.nejaké parazity v dýchacích cestách. Prosím vás poraďte mi, ako mu mám pomôcť alebo ako mám rozoznať príznaky iného ochorenia?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
aksimm
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 5. Mar 2009, 10:05

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 6. Mar 2009, 14:24

Stav Vašej korely sa zdá byť vážny. Ak nezabralo ANTB, bolo by potrebné urobiť výter z dýchacích ciest a dať na vyšetrenie mykologické a bakteriologické s určením citlivosti. Môže sa stať že sa jedná o pliesne, neskôr už zmiešané s baktériami. Vy mu môžete zvlhčovať vzduch, napr. výparmi Vincentky (minerálka, ktorú dostať v lekárni), prípadne mu ošetrovať ozobie a aj dať kvapku do vody- nosnými kvapkami Vincetka- určenými pre ľudí.
Viac Vám poradiť na diaľku neviem , no držím palce.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

chorá korela

Poslaťod aksimm » 24. Mar 2009, 12:56

Dobrý deň pani doktorka,
ďakujem veľmi pekne za odpoveď,
na Vašu radu som dala mojej korelke urobiť výter z dýchacích ciest, výsledky boli na baktérie a plesne negatívne. No stav mojej korely sa vôbec nezlepšil ani po užití tabletky proti parazitom, ktorú mu naordinoval pán doktor ktorému sme začali chodiť.
Pani doktorka prosím vás čo by ešte mohlo byť príčinou jeho ťažkostí? Trápi ma, že ťažko dýcha a kýcha a stále má hrozne červené nozdry. Bojím sa o neho, aby mi neuhynul.
Ďakujem pekne za odpoveď.
aksimm
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 5. Mar 2009, 10:05

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 30. Mar 2009, 17:17

Najťažšia otázka je prečo. Vyšetrenie má odhaliť na základe príznakov diagnózu, čo sa tiež nie vždy podarí, ale ešte ťažšie je zistiť príčinu stavu. Musíte veriť tomu, že Váš veterinár bude robiť všetko čo je v jeho silách a ja naozaj ťažko bez vyšetrenia môžem lepšie poradiť.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron