Necrotic Dermatitis / Scale Rot (u hadov)

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Necrotic Dermatitis / Scale Rot (u hadov)

Poslaťod DevilH8 » 13. Nov 2008, 20:16

Necrotic Dermatitis / Scale Rot (u hadov)
Nezijem na slovensku takze neviem ako sa tato choroba vola po slovensky. Takze uvadzam latinsky a anglicky nazov!!!
Takze prosim o radu nejakeho veterinara alebo nejakeho chovatela co ma stouto infekciou nejake skusenosti!
Neviem ake skusenosti stymto druhom ochorenia je na slovensku ale pri hladani na internete som nasiel ze je dobre to oplachovat v roztoku vody a betadinu potom dookladne osusit a natierat mastou NEOSPORIN!
Lenze tato mast je nepredajna tu v Anglicku a neviem ani ci sa da kupit na slovensku ale ma podobne zlozenie ako FRAMYKOIN tak neviem ci to mozem pouzit...
Alebo ak viete nieco o nejakych druhoch liecby vopred dakujem za rady a informacie!!!
Dakujem vopred!
DevilH8
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 13. Nov 2008, 20:01

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Dec 2008, 13:45

V mojej ambulancii sa len sporadicky objavia plazy, takže skúsenosti mám minimálne, ale vychádzajúc z názvu choroby je potrebné odstrániť tú vrstvu kože, ktorá je znekrotizovaná- to môže byť postupom, ktorý popisujete(voda s Betadinom) a následne ošetrenie s takou masťou, ktorá má aj hojivé účinky, napr. Alaptid, Pantenol a pod. Ja by som určite doporučila aj kúele v harmančekovom alebo repíkovom odvare. KeĎ si zistím viac informácii o tomto ochorení, dám Vám vedieť. Možno by pomohlo, keby ste mi poslali foto postihnutého miesta na adresu: veterinka@veterinka.sk
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia