FIP?

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

FIP?

Poslaťod DanicaG » 8. Nov 2008, 22:34

Dobry den,
nedavno nam uhynulo maciatko. Mala dva mesiace. Zdravotne problemy malo od zaciatku, ako k nam prislo. Ked sme boli prvy krat u lekara, ked videl vzorku stolice, povedal, ze je skysnuta. Vraj ma macicka pravdepodobne vrodenu chorobu tenkeho creva. Nasadil je ATB injekcie, dva krat dostala po 1/4 tabletky a potom sme dostali nejaku tekutinu, ktoru sme jej mali podavat denne 1ml. Na stvrty den podavania zvracala a odvtedy nejedla, len pila a zvracala sliny (hlieny). Par dni pred smrtou, ked ju lekar videl naposledy ju aj prehmataval. Je mozne, ze slo o FIP a lekar to bud nevedel, alebo mi to nepovedal? Aj po jej smrti tvrdil, ze mala vrodenu chorobu a nie infekcnu.
Pytam sa preto, ze by som si chcela v najblizsej dobe osvojit dalsiu macicku. Ako dlho mam teraz cakat? Pre istotu som vydezinfikovala cely dom, hlavne miesta, na ktorych sa macicka zdrziavala. A ake odporucate vysetrenia u novej macicky? V kazdom pripade ju chcem dat serologicky vysetrit na coronavirus a potom dat zaockovat.
Dakujem vopred za Vasu odpoved
DanicaG
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 8. Nov 2008, 22:22

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Dec 2008, 13:22

Vaše mačiatko mohlo mať naozaj niektoré z infekčných ochorení, ale mohlo mať aj veľmi nízky prah imunity, prípadne aj orgánové ochorenie. Na to sa už teraz nedá prísť, preto je škoda o tom viesť diskusiu, ak sa neurobili podrobnejšie vyšetrenia.
Rozhodne dezinfekcia bola na mieste, je dobré aspoň mesiac počkať a ešte použiť dezinfekčnú lampu (germicídnu).
Veľmi záleží na tom, z akých podmienok mačiatko beriete, či sa jedná o čistokrvné, alebo z ulice...
Každopádne navštívte hneď veterinára, ktorý má skúsenosti s mačkami a požiadajte ho o testy na mačacie infekcie.
Ťažko viac poradiť, držím palce
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia