Zápach z papule - 8-ročný jazvečík

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Zápach z papule - 8-ročný jazvečík

Poslaťod KatkaN » 21. Sep 2008, 17:24

Dobrý deň milá poradňa,
mám dvoch 8-ročných psíkov, jazvečíkov. Jeden z mojich psíkov má problém so zápachom z papulky - zápach exkrementu. Asi pred pol rokom sme jej dali odstrániť aj zubný kameň, mala ho dosť rozsiahly, ale odstránením kameňa sa tento zápach nestratil. Veterinár nám tvrdil, že to po odstránení zmizne, ale nepomohlo to. Skôr by som povedala, že má nejaký problém so žalúdkom - veľa žalúdočných kyselín. Inak nemá žiadne príznaky choroby a veľmi rada papá. Je to taký typický chudučký jazvečík. Obom jazvečíkom dávame rovnakú stravu, iba jeden má však tieto problémy. Viete mi prosím poradiť, či sa to dá nejako liečiť? Veľmi by som môjmu psíkovi chcela pomôcť.

ďakujem
S pozdravom
Katka
KatkaN
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 21. Sep 2008, 17:09

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 24. Sep 2008, 14:25

Odstránením zubného kameňa sa nemusel zmierniť zápach v prípade, ak sú už postihnuté aj ďasná a zápal- parodontóza- nebol riadne preliečený antibiotikami. V papuľke sa môžu odohrávať aj iné drámy ako len zubný kameň. Po polroku je aj tak vhodné nechať skontrolovať ústnu dutinu a stav zubov. Treba si uvedomiť, že rok života psa sa zhruba rovná našim siedmim rokom a kto z nás ide len raz za ten čas k zubárovi?
Ďalší problém naozaj môže byť tráviaci, ale ten by mal rozobrať priamo nad psíkom veterinár. Ja by som na začiatok doporučila zmenu stravy - granúl - nejaké pre citlivý tráviaci trakt ( senzitivity) a prídavky probiotik do stravy. Tie sa dajú riešiť aj doplnením stravy o jogurt s biokultúrou. 8-ročný jazvečík je stárnuci pes, je potrebné venovať mu zvýšenú pozornosť a kŕmiť ho ako seniora.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia