Prosíme o radu.

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Prosíme o radu.

Poslaťod Miroslava Tománková » 27. Júl 2008, 15:32

Pred asi mesiacom smo našli mladú fenku.Po pátraní sme aj našli majiteľa, ktorý ju však už nechce spať.
PS.=mzslím, že ju aj sám vyhodil,ale k problému.
Pred asi 2 mesiacmi mala šteniatka.Kedže sme nevedeli co robyt a práve teraz by bolo velmi velmi zlé keby sa hára, po porade s veterinárom sme jej dali injekciu proti háraniu,ktorá sa dáva raz za pol roka.začala však robyť potreby v byte a má hnačku.Ona to nie naschvál, ale akoby to niekedy nevydržala.Stále s nou chodíme von aj vtedy ked je len malý náznak pýtania.Vraj to može byť z tej injekcie.Ak áno neviete ako dlho to bude trvať?Asi celého pol roka.A niesu na to nejaké lieky alebo nieco co by jej pomohlo?Ja niesom za napchávanie tabletkami a ak to má z tej injekcie, tak už jej ju určite nedám.Prosím o radu ,lebo ona si už prežila dosť a neradi by sme jej ublížili. Neviem či mi ten veterinár poradil dobre.Aj ked uz mala šteniatka kastrácia sa mi zdá krutá.Alebo by to pre ňu bolo lepšie?prosím poraďte.Dakujeme.
Miroslava Tománková
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 27. Júl 2008, 14:37

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 1. Aug 2008, 13:14

Jediné čo by bolo správne a nie kruté by bola sterilizácia. Injekcie sú hormonálne a nie sú veľmi šetrné pre organizmus a môžu mať rôzne vedlajšie účinky, preto sa vôbec nedoporučuje pichať ich stále dookola. Či jej terajší problém je spôsobený injekciou, neviem, musela by som ju sama vyšetriť, či tam nie je aj iný problém, napríklad nejaký zápal, stravovanie a pod.
Rozhodne ale neváhajte so sterilizáciou, vyriešite problém jej a aj sebe.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron