[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Pseudogravidita

Pseudogravidita

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Pseudogravidita

Poslaťod Lada » 22. Jún 2008, 0:52

Dobrý deň. Aké lieky odporúčate podávať pri falošnej brezosti s čo najmenšími vedľajšími účinkami. Má každá fenka falošku? Ako jej môžem predísť okrem kastrácie?
Ako zistím, na fenke či má nádor na mliečnych žĺazách a maternici? :?:
Naposledy upravil Lada dňa 19. Aug 2010, 22:32, celkovo upravené 1
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod lucik » 22. Jún 2008, 10:54

a co sa deje s fenkou pri tej faloske? robi si pelech, zvlaca hracky alebo ma aj mlieko?
u nas dve falosky presli iba s mliekom, ziadne psychicke zmeny..

predchadzat? hm, no my sme skusali predist, ale nepodarilo sa nam - vraj falosku mavaju feny, ktore su silne psychicky naviazane na svojho pana. odporuca sa zvysit pohybovu aktivitu, znizit krmnu davku, ubrat tekutiny (teraz v lete by som to ale asi nerobila), kamoskinej fene pomohlo, ze ju dala na tyzden ku kamaratke.

inak, odporucane nam boli malinikove kvapky - denne 15-20 kvapiek na piskotu a na zastavenie laktacie homeopatikum Lac Caninum 15 alebo 30CH alebo Ricinus communis 15 alebo 30 CH. Davkuje sa 2 gulicky 2x denne. zatial sme to neskusali, ale asi si to zaobstaram.
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod Abé » 22. Jún 2008, 21:04

no na tú falošnú brezosť ti poradiť neviem, ale čo sa týka tých nádorov to som osobne s mojou fenkou zažila,tak viem. nádor mliečnych žliaz- tvoria sa hrudky a na maternici tiež sa vytvoria pri pohlavných....
Obrázok užívateľa
Abé
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 11. Máj 2008, 13:54

Poslaťod Lada » 23. Jún 2008, 21:04

Našťastie ju to už prešlo, ale chcem byť pripravená nabudúce,preto zbieram info. Ono to naňu peišlo tak náhle, niekoľkonásobne sa jej zväčšili cicíky,škrabala si ich, mliečko sa tvorilo a strašne to mala horúce, nepomáhali ani obklady. Bola taká ukňučaná. Viazaná na mňa určite je, lebo sme samé. Hračky nemá, len jednu gumenú kosť a tú si stále so sebou nosila aj von a stále sa chcela sňou hrať.
Tie malinikové kvapky a homeopatiká sa dajú kúpiť bežne v lekárni?
Lada
 
Príspevky: 109
Registrovaný: 25. Apr 2006, 19:34

Poslaťod lucik » 23. Jún 2008, 23:15

este som neskumala, takze netusim, ale to homeopatikum v beznej asi nie.. malinikove kvapky neviem - ci je to bylinka ci co.. opytam sa.. uz vidim ako na mna bude lekvarnicka oci pulit :shock: , ja ju vzdy sokujem mojimi otazkami (pestrec mariansky v kvapkach, pruban na labku labradora, kvapky na cistenie oci psa) :lol:

a pokial jej sibe s hrackou, mala by si jej ju zobrat, specialne piskaciu.
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Júl 2008, 9:42

Rada by som sa hromadne ospravedlnila za oneskorené odpovede- leto je už také :wink:
Pseudogravidita, teda falošná - je "civilizačné "ochorenie sučiek najmň v mestách, kde žijú tzv. "usporiadaným" životom, čiže nemajú žiadne povinnosti, ako strážiť dom a podobne, sú na dobrej strave a prevažne v nude. Samozrejme ani ich reprodukčný život nie je normálny. Vtedy si hormóny pomýlia svoj poriadok a následkom je práve táto anomália. Nemáte jej ako predchádzať a naozaj je jediným účinným prostriedkom strilizácia, ktorá spočíva v odstránení maternice a oboch vaječníkov. Ak vyvolám týmto záverom diskusiu, vopred Vám poskytnem argument, že za celé desaťročia, čo sa to takto vo svete rieši, preukázala štatistika, že sučky po strilizácii sa dožívajú vyššieho veku - ak ich majiteľ neprekrmuje a nemajú iné závažné ochorenie, a vyhnú sa minimálne trom chorobám, súvisiacim s reprodukčnými orgánmi a cyklom. Takže všetky iné prostriedky sú len dočasné a raz v jej živote nastane situácia, že ju budete musieť dať zoperovať, ale žiaľ možu to už byť dramatickejšie okolnosti.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Re: Pseudogravidita

Poslaťod greti55 » 15. Feb 2011, 15:37

Dobrý deň,ja mám doma sučku šarpeja a ona má tiež pseudogravididu.Jej tečie z cicíkov úplne voda hnedá ako čokoláda potom z ďalšieho cicíka jej tečie mliečko a potom kúsok krvičky...ona si nenosí žiadne hračky zo sebou nič jej nevádi je spokojná šiali sa.Ale na cicíkoch má ako keby také male hrčky ale ju to nebolií.Prosím vás nevedeli by ste mi pomoct? Dakujem
greti55
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Feb 2011, 13:10

Re: Pseudogravidita

Poslaťod greti55 » 17. Feb 2011, 13:41

Lada píše:Dobrý deň. Aké lieky odporúčate podávať pri falošnej brezosti s čo najmenšími vedľajšími účinkami. Má každá fenka falošku? Ako jej môžem predísť okrem kastrácie?
Ako zistím, na fenke či má nádor na mliečnych žĺazách a maternici? :?:


Antibiotika...
greti55
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 15. Feb 2011, 13:10

Re: Pseudogravidita

Poslaťod anyabsent » 7. Apr 2015, 16:57

Dobrý deň, mi tiež akurát máme pseudograviditu. Príznaky sme mali asi také že sa sučka stále triasla, k nikomu nechcela ísť, ráno keď som sa zobudila v posteli boli nanosené hračky čo pred tým vôbec nerobila, celé dni sa schovávala zaliezla kam sa len dalo. Vôbec sme nevedeli čo jej je až kým ju nepoštipla včera kvôli čomu sme išli na veterinu kde sme sa dozvedeli kde má "falošné tehotenstvo". Sučka dostala protizápalovku naordinovali nám octové obklady dva krát denne a ricinus communis 30ch na zastavenie mlieka(2X5guličiek) dnes dostala prvú dávku tak uvidíme či to zaberie ak nie dostane antibiotiká ktoré niesu dobre pre každú fenku spôsobujú hnačky a zvracanie. Takto nám to pani doktorka vysvetlila. A tiež sme sa pýtali ako tomu predísť. No jedinou prevenciou je kastrácia.
anyabsent
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 7. Apr 2015, 16:51


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť