Kliešte

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Kliešte

Poslaťod patina » 6. Apr 2008, 18:21

Mám psíka - yorkshira a dnes som mu našla kliešťa. Vyzeral ešte malý a tak som mu ho ťahala sama. Najprv som mu roztrhla brucho. Neskôr som ho vytiahla, ale hlavička mu tam zostala. Tak som ťahala ďalej. Po chvíli som vytiahla už aj hlavičku, ale kúsok tam zostal. Ťahala som ťahala, ale ten kúsok je taký malý, že som ho už nevedela vytiahnuť. Ranu mal trochu krvavú a tak som mu na ňu dala Ajatin. Má to trochu napuchnuté, ale to asi iba z toho, že som mu s tým niečo robila. Ale aj tak sa veľmi bojím, čo ak sa mu niečo stane. Prosím pomôžte mi čo najskôr, ako to mám vytiahnuť. Dúfam že sa mu nič nestane. :cry:
Ďakujem :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
patina
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 25. Aug 2007, 9:14

Poslaťod Lucia.ja » 7. Apr 2008, 14:32

ak nemáš skúsenosti alebo nejakú prax s vyťahovaním kliešťov radšej sa do toho nepúšťaj. Lebo sa stane čo sa už bohužial stalo, v koži psíka zostane hlavička kliešťa. Ja byť na tvojom mieste tak okamžite sa zvihnem a čo najrýchlejší frčím k vetovi.
Mať psa je nádherné. Je to náš priateľ, partner a obranca. Je to náš pes. My sme jeho život, láska. Bude náš verne a úprimne až do posledného dychu. Dlhujeme mu byť hodní tohto zbožňovania.
Lucia.ja
 
Príspevky: 81
Registrovaný: 22. Máj 2007, 13:31
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Poslaťod Silwuska » 10. Apr 2008, 15:21

Nemusis hned letet k vetovi, zober si ihlu z opacnej strany, a vyskrab mu to...vydezinfikuj a mas...vet nespravi nic ine...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod petfan » 14. Apr 2008, 22:03

Vet neodpoveda...Ak psa nemas ockovaneho na boreliozu a rana sa zapali,opuchne,trvaj na podani antibiotik,aby sa v pripade lokalnej reakcie na infekciu boreliozy nerozsirila do celeho organizmu a vyvolala potom vaznejsie celkove priznaky.Ak vam v rane aj zostane"sosacik",nesturat,len prekrvenim potencujete rozsirenie infekcie.Zdezinfikujte a nechajte zaschnut,vypadne s chrastickou.
petfan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31. Dec 2007, 19:29

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 16. Apr 2008, 14:27

Keďže "nešlo o život", vet počkala na reakcie.
Je fakt, že ak neviete vyberať kliešťa a nemáte na to príslušný nástroj (špeciálnu pinzetu alebo háčik), nechajte to na toho, kto to vie. Je plná sezóna kliešťov a je potrebné psov ošetriť proti invázii vonkajších parazitov a kliešťov a to buď niektorým SPOTOM- na trhu ich je dosť, alebo kvalitným obojkom s dlhodobou účinnosťou. Kto chodí do prírody, alebo lesoparku, mal by si obstarať aj menované nástroje. Dostanete ich v chovateľských obchodoch, alebo vo VETSHOPe.
Ďalšia vec je vykcinácii proti Lymskej borelioze, čo je ochorenie, ktoré kliešte prenášajú aj na psov a ak sa už pes infikuje, má problémy celý život.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia