keď pes žerie hlinu

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

keď pes žerie hlinu

Poslaťod Borka » 5. Apr 2008, 22:46

Dobrý deň, prosím Vás chcela by som sa spýtať, čo to znamená, ke´d môj pes žerie hlinu. Chýbajú mu vitamíny alebo je to znak nejakých žalúdočných problémov či problémov s orgánmi. Naozaj si neviem dať rady, pretože už som hľadala aj v rôznych chovateľských knižkách a pod., ale o ničom podobnom som sa nedočítala. Psíka kŕmim granulami a zvlášť varenou domácou stravou preňho, ktorá zväčša pozostáva zo zeleniny, ryže alebo cestoviny a mäsa.

Vopred sa Vám chcem poďakovať za odpoveď a dúfam, že to nenaznačuje nič vážnejšie. :(
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Poslaťod puro » 5. Apr 2008, 23:54

tak to by som aj ja rad vediet, moje stenata tiez zeru hlinu. maju len sest tyzdnov, tak sa bojim, aby im to neublizilo.
Obrázok užívateľa
puro
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 30. Okt 2007, 21:23

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 16. Apr 2008, 14:18

Požieranie hliny môže mať rôzne príčiny, preto ich treba postupne vylučovať. Jeden z dôvodov môže byť začervenie, alebo nie dokonalé odčervenie. Najlepšie by bolo dať urobiť parazitologické vyšetrenie stolice. Druhou príčinou môže byť nevhodné zloženie kŕmnej dávky. Ak kŕmite domácou streavou, nemusí byť v správnom pomere pre potreby Vášho psa. Vyskúšajte mesačné kŕmenie len kvalitnými granulami - dávkovanie podľa návodu/ a možno odhalíte príčinu. Navyše v takých granulách je aj správne zastúpenie vitamínov a minerálov. Ak sa u psa už jedná o zlozvyk, treba pristúpiť k prevýchove zamestnaním psa.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Borka » 17. Apr 2008, 21:51

Veľmi pekne ďakujem za pomoc a za odpoveď. Dúfam, že niečo z toho to bude a začnem asi postupne vylučovať príčiny, ktoré ste mi popísali a hádam na to prídem, ešte raz Vám veľmi pekne ďakujem.
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia