[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 214: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 87: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 129: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 130: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1685: htmlspecialchars(): charset `Win-1250' not supported, assuming utf-8
Chovateľské fórum na www.chovatelia.sk • Zobrazenie témy - Epilepsia u psa

Epilepsia u psa

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Epilepsia u psa

Poslaťod jankajbj » 23. Mar 2008, 17:06

Dobrý deň. Našej 9ročnej fenke kríženca diagnostikovali pred 3 mesiacmi epilepsiu. Navštívila som dvoch lekárov ktorý ju len popočúvali a na základe mojich slov určili diagnózu. Na začiatok jej predpísali liek Sanepil no 10 dni po začatí liečby dostala záchvat a tak jej už druhý veterinár predpísal diazepam..brala ho asi 2 týždne a opať prišiel záchvat.. Opäť somnou prekonzultoval všetky príznaky záchvatov a do tretice jej predpísal Phenaemal..zatiaľ je pokoj a som šťastná že záchvat nedostala no chcela by som sa spýtať či jej takéto striedanie liekov nemôže uškodiť..môže mať ešte niekedy šteniatka? ďakujem Janka
Janulka
Obrázok užívateľa
jankajbj
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Jan 2008, 20:00
Bydlisko: Batizovce

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 24. Mar 2008, 16:12

Na potvrdenie epilepsie u psov žiaľ nemáme veľa možností a preto sa vychádza hlavne z anamnézy - údajov majiteľa o záchvatoch. Striedanie liekov jej určite zatiaľ nemohlo ublížiť a myslím, že ak sa jedná skutočne o epileptiformné záchvaty, udržiavanie Phenamaletenom môže byť úspešné, je však potrebné, aby boli lieky podávané denne. Vzhľadom na vek i diagnózu nedoporučujem aby mala šteniatka. Doporučila by som skôr pridať k liekom ešte vitamíny určené pre stárnucích a starých psov, napr. Geriseng, Karsivan a pod. a min. dva krát ročne vybrať jedno balenie a kŕmiť krmivom určeným pre tú vekovú kategóriu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod petfan » 28. Mar 2008, 15:21

Viem ze bysom nemala,ale neda mi nereagovat.U 9 rocnej krizenky snad o steniatkach neuvazujes.Vysetrenia by som ti odporucala doplnit o biochemiu,nakolko podobne zachvaty moze vyvolat aj zla funkcia obliciek a pecene.
petfan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: 31. Dec 2007, 19:29

Poslaťod aduska » 7. Aug 2008, 13:32

ja by som sa chcela pridať. Ja mám 1 a pol ročného čistokrvného psíka veľkého plemena a pred pár dňami mu predpísali tbl. na epilepsiu. Mám veľký strach že by som ońho mohla prísť. Nie sú neaké učinnejšie metódy? Pohľad na ten záchvat je strhujúci a neakú dobu potom nikoho nepozná, nechcem aby sa trápil neviete mi poradiť. Krvné testy má v poriatku aj biopsiu. :cry:
aduska
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Aug 2008, 13:23
Bydlisko: Bratislava

Epilepsia u psa

Poslaťod jankajbj » 9. Aug 2008, 11:58

Kód: Vybrať všetko
Ahoj,

aj moj psik ma epilepsiu..zistili jej ju pred vyse pol rokom..odvtedy sme presli roznymi tabletkami ale ak ti mozem odporucit popytaj si Phenameal 0.1 moja fenka to  berie 2 krat denne a odvtedy mame so zachvatmi pokoj..ziaden sa nedostavil..co budu asi uz 4 mesiace..je uplne ako "nova" a stastna :) ako kedysi..co som aj ja..epilepsia je zakerna a viem ze mi ju zoberie ale snazim sa na to nemyliet a uzivat si chvile ked je tu.. :)
Janulka
Obrázok užívateľa
jankajbj
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Jan 2008, 20:00
Bydlisko: Batizovce

Poslaťod aduska » 10. Aug 2008, 21:44

My už užívame Phenaenal prvé 3 dni sme užívali po 2 tbl denne ale teraz už len po jednej je to zatial len týždeň, ale už to nie je náš miláčik je podráždený, stále kňučí.je mi ho ľúto a trápime sa, dúfam že s nami vydrží dlho... :cry:
aduska
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 7. Aug 2008, 13:23
Bydlisko: Bratislava

Re: Epilepsia u psa

Poslaťod jankak » 14. Sep 2013, 17:22

pučula som aj informáciu, že pomáha Golden yaka, náš psík má tiež podobný problém, som z toho dosť hotová, máte niekto s tým skúsenosť?
jankak
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 14. Sep 2013, 17:19


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron