struvity

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

struvity

Poslaťod ladymacbeth » 18. Mar 2008, 12:34

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je vhodné podávať kocúrikovi s touto diagnózou urologický čaj a ak áno, v akých dávkach. Ďakujem.
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 19. Mar 2008, 17:57

Struvity= močové kamene sa zriedkavo vyskytujú u mladých kocúrikov. Podávať kocúrovi či mačke urologický čaj by bolo zrejme značne namáhavé, keďže dobrovoľne by ho neprijímali. Riešenie je však možné a hlavne účinné podávaním pasty na to určenej, ktorá na rozdiel od urologického čaju zmení ph moču a nielen struvity rozpustí, ale aj zabráni tvorbe nových. Podobný účinok má aj diétne urologické krmivo, kedy je u mačiek vhodné kombinovať granule s konzervami, aby aj touto cesto bol zabezpečený dostatočný príjem tekutín, keďže mačky vo všeobecnosti málo pijú.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladymacbeth » 19. Mar 2008, 19:04

Ďakujem za odpoveď, struvity sa u kocúrika zistili len v pondelok. Uro-Pet pastu podávame, takisto sme začali kŕmiť kapsičkami RC Urinary. Na ten čaj som sa pýtala len ako na eventuálnu podporu liečby. Zajtra nás bohužiaľ čaká ďalšie cievkovanie :( ...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 20. Mar 2008, 17:00

Máte overené že sa jedná o struvity? Tie sa väčšinou dajú riešiť bez cievkovania- kryštálky majú iný charakter aj veľkosť a sú rozpustné, pri oxalátoch býva častejšia nepriechodnosť. No predpokladám, že zvolený postup je správny.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ladymacbeth » 20. Mar 2008, 19:04

Dúfam, že hej, robili mu sono a zistili mu len piesok, žiadne väčšie kamene tam vidieť nebolo. Nakoniec dnes cievkovať nebolo potrebné, ten mechúr vraj nemal taký plný, takže sme dostali len nejaké tbl. na uvoľnenie svalstva, ak by cez sviatky boli nejaké problémy s močením...
Veterinárka sa vyslovila, že má zrejme v močovej rúre aj nejaké výrastky, lebo jej tam cievka išla zaviesť len veľmi ťažko - pevne dúfam, že to nie sú kamene :( ...
www.exocats.webnode.sk
Morgiana a Morgoth - cicúchy domáce
GIC Business Boy Magic Pleasure, SK, Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK - cicúchy exotické

in memoriam: Barry Modrý golf /NF pes/, Don Paulenov dvor /anglický špringer/, Ťapka
Obrázok užívateľa
ladymacbeth
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 4. Sep 2006, 18:46
Bydlisko: Hlohovec

Re: struvity

Poslaťod Brona » 4. Jan 2012, 17:25

Rada by som sa pridala k teme, nakolko nasmu kocurikovi tiez zistili struvity a zapal mocovych ciest. Vybral dvojo ATB ale ziadne nezabrali. Stale v moci boli bielkoviny aj krv. Dnes som bola pre vysledky z kultivacie, moc sme zobrali cystocentezou. Nalez - moc ostal sterilny. Stretli ste sa uz s tym, ze moc je bez nalezu v mechuri, ale ked prejde mocovou trubicou, je ph 7, niekedy 9 a stale je tam aj krv a bielkoviny?
Nasadila som aj dietu - Specific Struvite management, lebo to je jedina uro dieta bez kuraciny, na ktoru mame alergiu a tiez som ho preliala urologickym cajom - 2,5 deci denne, ph mi kleslo na zasadite, ale stale ma podla mna bolesti, lebo sa vylizuje, kruti.....skratka sa citi nekomfortne :(
Brona
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 4. Jan 2012, 17:20


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť