zvracanie u najdenej fenky

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

zvracanie u najdenej fenky

Poslaťod Jana K » 22. Feb 2008, 20:47

nasli sme fenku-labradorku-asi 5 rocnu v dobrom chovnom stave, pekna srst..pred tyzdnom...je hrava, nie je apaticka,ale je tu jeden problem..objavilo sa zvracanie, co je prirodzene vzhladom na to, ze nevieme, cim krmil predosly majitel, ako dlho sa tulala atd...viem len, ze asi 4 dni ju krmili pri jednej restauracii - kosti, maso, ryza...co ostalo..vraj vracala len raz...
my sme nabehli na granule, dva dni klud, po dvoch dnoch ich vyvratila...vravela som si - pazrava, alebo ine granule, ako bola zvyknuta...neskor vsak to iste, potom uz len zaludocne stavy....boli sme za vetosom, dva dni nedat zrat, takze teraz hladuje..ako postupovat dalej?ked vobec nevieme, ako bola krmena, ci varenou stravou, granulami alebo co..a ako ukludnit zaludok?na ultrazvuk sme sa dohodli az na bud.tyzden, nech ju tak skoro nestresujeme...vraj mozno to bude len tymi stresmi a zmenami stravy..od vcera nic nejedla, dostala dnes 3 granulky za poslusnost, a v zapati to do 2 minut vyvratila aj so stavami... :( dakujem vopred za radu
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod lucik » 22. Feb 2008, 22:57

nam sa pri zvracani osvedcil na ukludnenie zaludka repikovy caj - uvarit vzdy cerstvy, mozes trosku prisladit medom.. ak nebude chciet pit, tak striekackou jej davat po troskach..
Obrázok užívateľa
lucik
 
Príspevky: 175
Registrovaný: 22. Mar 2006, 15:29
Bydlisko: Piestany

zvracanie u nájdenej fenky

Poslaťod ariana3 » 23. Feb 2008, 10:44

Nie som veterinárka, ale keď fenka vyvráti aj 3 granulky, tak to nie je normálne. KeĎ nič neje, tak je velmi dôležité aby pila aspoň čerstvú vodu lebo môže veľmi ľahko prísť k dehytratácii čo je veľmi nebezpečné!. Tie granule by som vôbec nedávala, skúste uvariť kuracie mäsko, nakrájať nadrobno a aj s vývarom po troške dať jesť. A aj by som skúsila rozpustiť vo vode živočišne uhlie a dať jej to vypiť. Po troške. Ale najmä kontrolovať príjem tekutin! Ak vyvráti aj vodu, chodte s ňou okamžite k veterinárovi.
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50

Poslaťod Jana K » 23. Feb 2008, 14:31

jasne, davam pozor na prisun vody a vyprazdnovanie...voda jej chuti, vobec ju nemusim nutit. Dnes rano mala po diete ryzu a vyvratila ju..maso som jej este davat na "rozhaseny" zaludok nechcela..skor uvazujem nad tym cajom alebo uhlim...s vetosom som v kontakte, takze keby cokolvek, hned utekame..zatial sa jej - po dohode s nim - snazime ukludnit brusko bez nejakych razantnejsich zasahov, nakolko je najdena a zazila urcite vela stresov a co to ma pojedene, ale ak to inak nepojde, tak pojde na ultrazvuk a bude sa to dalej riesit...dakujem za rady
Obrázok užívateľa
Jana K
 
Príspevky: 188
Registrovaný: 17. Dec 2006, 0:11

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 28. Feb 2008, 17:07

Ultrazvuk, resp. sonografické vyšetrenie je dobrá vec, ale vtedy keď je to potrebné, nie keď ochorenie pokročí. Ten stav sa zdá byť vážny, môže sa jednať o gastritídu - zápal žalúdka, môže sa jednať o cudzie teleso, o prekážku z kostí atď. Nájdite veterinára, ktorý to bude riešiť hneď a nie o týždeň! Je potrebné rýchlo zistiť príčinu a podľa toho robiť liečbu aj dietu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod ariana3 » 5. Mar 2008, 10:24

dobrý deň, veľmi by ma zaujímalo ako to dopadlo s vašim psíkom. Boliste na tom vyšetrení? Pani doktorka má pravdu, keď psík v sebe neudrží žiadnu potravu už niekoľko dní je to vážne a treba rýchlo nájsť pravú príčinu!
ariana3
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 6. Feb 2008, 13:50


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť