Krivé prsty

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Krivé prsty

Poslaťod tanita » 8. Feb 2008, 1:11

Dobry večer. Mám takú "zvláštnu" otázočku. Pred 2-3 týžnami som si u našeho 5 mes. štenata foxteriéra všimla mierne zakrivenie všetkých prstov smerom do vnútra. Ale iba na ľavej labke! Neviem čo si mám o tom mysliet, ešte som sa s tým nestretla. Zatial sa to vobec nezhoršuje:?, psík je inak zdravý a vitálny.Viete mi povedat, čo to može byt? Je možné, že z toho vyrastie a upraví sa to samo? Čo sa týka krmiva, je mu poskytnuté kvalit. krmenie, ale to je možno na neskoršiu diskusiu... Vopred ďakujem za odpoved.
tanita
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 28. Jan 2008, 23:33

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 14. Feb 2008, 18:41

Mierne zakrivenie prstov môže byť predzvesťou vývojového problému, minerálneho nedostatku, deformity, ktorá sa vzhľadom na jeho vek môže rozvinúť. Bagatelným dôvodom môže byť prerastenie pazúrov, ktoré ho nútia k nefyziologickému našlapovaniu, ale jednostranne to nemá logiku. Doporučujem to ukázať odborníkovi, ktorý sa bude ochotný tým zaoberať a odhalí včas príčinu.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia