STAFORD

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

STAFORD

Poslaťod dr.robik » 1. Feb 2008, 14:45

Prosim Vas mam taku malicku otazocku. Neviem presne ako to mam napisat vo zvieracej reci ale sucka staforda kolko nosi/po vrhu, ked sa vrh podari/v sebe steniatka aspon cca hm? Zatial Dakujem...
Obrázok užívateľa
dr.robik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 4. Sep 2007, 12:13
Bydlisko: Slovakia - Jelka

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 4. Feb 2008, 17:53

Celkom tej Vašej "zvieracej reči" nerozumiem, ale ak som dobre pochopila, pod vrhom bolo myslené pripustenie sučky psom. V chovateľskej hantírke sa "vrhom" rozumie pôrod. :idea:
Takže odpoveď na preloženú otázku : je: každá sučka bez ohľadu na plemeno je gravidná= tehotná 57 - 63 dní, teda toľko nosí šteniatka, ktoré sú až do pôrodu plodmi.
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dr.robik » 6. Feb 2008, 10:35

MVDr. Jana Freyová píše:Celkom tej Vašej "zvieracej reči" nerozumiem, ale ak som dobre pochopila, pod vrhom bolo myslené pripustenie sučky psom. V chovateľskej hantírke sa "vrhom" rozumie pôrod. :idea:
Takže odpoveď na preloženú otázku : je: každá sučka bez ohľadu na plemeno je gravidná= tehotná 57 - 63 dní, teda toľko nosí šteniatka, ktoré sú až do pôrodu plodmi.
presne to som chcel vediet a ako mam postupovat pri vrhu tojest co so suckou a psom staforda este som pri vrhu nebol a tak nevem ako ci mam pomahat bo takeneco dufam ze to je taka otazka na ktoru viete odpovedat dakujem.
Obrázok užívateľa
dr.robik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 4. Sep 2007, 12:13
Bydlisko: Slovakia - Jelka

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 6. Feb 2008, 14:54

Bude namúdrejšie dr. Robik, ak si pozrieš na internete "pôrod suky", tam iste bude toho dosť popísané. Veľa šťastia :!:
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod dr.robik » 7. Feb 2008, 18:59

MVDr. Jana Freyová píše:Bude namúdrejšie dr. Robik, ak si pozrieš na internete "pôrod suky", tam iste bude toho dosť popísané. Veľa šťastia :!:
dakujem janka budem sa snazit. este raz dakujem. papa. pa
Obrázok užívateľa
dr.robik
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 4. Sep 2007, 12:13
Bydlisko: Slovakia - Jelka


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Google [Bot] a 6 hostia

cron