Záchvaty

Tu sa môžete pýtať na všetko, čo súvisí so zdravím vašich zvieratiek. Odpovedať vám budú skúsení veterinári. Potrebná registrácia.

Záchvaty

Poslaťod jankajbj » 17. Jan 2008, 20:26

Dobrý deň, chela by som vas poprosiť o radu.Mam doma takmer 9 ročnú fenku kríženca nezistenej rasy, nizkeho vzrastu. Asi tak posledne 3-4 roky u nej pozorujem občasné záchvaty, počas ktorých sa začne celá triasť. Trvá to asi 5 minút. Snažíme sa jej počas záchvatu masírovať telo a ono to potom prejde. Vyzerá to ako epyleptický záchvat len s tým že jej tvár je pokojná. Na vyšetrenie sme s nou zatial s týmto neboli.
veľmi pekne dakujem.
Janulka
Obrázok užívateľa
jankajbj
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 17. Jan 2008, 20:00
Bydlisko: Batizovce

Poslaťod Silwuska » 18. Jan 2008, 8:31

Neboli ste na vysetreni??? :evil: Dala by som ti facku :evil:
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod Silwuska » 21. Jan 2008, 9:02

jankajbj...nechapem preco si mi to nemohla napisat sem...tak daj tie podrobnosti...som na nich zvedava...pretoze ak ma pes 4 roky zachvaty, ty si nebola na veterine, ale ziadas radu cez internet, tak to je vazne na facku nehnevaj sa...neviem ake ine podrobnosti okrem toho ze pes ma krce tu chces uvadzat...
Obrázok užívateľa
Silwuska
 
Príspevky: 117
Registrovaný: 12. Okt 2007, 10:41

Poslaťod MVDr. Jana Freyová » 22. Jan 2008, 18:39

V čase záchvatu sa asi nedá ísť na vyšetrenie, ale v období záchvatu áno a je to treba absolvovať, dôvod môže byť rôzny- od ochorenia srdiečka až po nervovú sústavu. Takže naozaj vyšetrenie!
Veterinárna ambulancia
Velehradská 8, Bratislava - Nivy
02/55960402
www.veterinka.sk
MVDr. Jana Freyová
 
Príspevky: 293
Registrovaný: 5. Jún 2006, 11:46
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Borka » 8. Máj 2008, 22:33

Dobrý deň
Mám podobný problém môj 8ročný psík kríženca NO dostal dnes záchvat resp. kŕče, najskôr mu začali tŕpnuť zadné a potom predné končatiny a snažil sa postaviť, ale nedalo sa mu to, pretože celé telo mal akoby paralizované a ešte mu začali príšerne tiecť sliny a ňufák mal veľmi horúci. Snažila som sa mu podať trocha vody, ale nedalo sa mi, pretože aj čeluste mal zovreté v kŕči a sám sa nemohol poriadne ani nadýchnuť. Trvalo to zhruba 10 min a potom sa ešte aj povracal. Snažila som sa mu pomôcť masírovaním končatín, ale nezaberalo to. Chcela som sa s vami hlavne poradiť ako môžem v takomto prípade podať hlavne prvú pomoc a ulaviť mu keby sa takýto záchvat zopakoval a čo to môže spôsobovať či dáke parazity ako sú kliešte a pod. Ale určite to nebudem podceňovať a navštívim veterinára, ale ak máte nejakú skúsenosť s takýmto niečím tak Vás prosím o radu. :cry:
Obrázok užívateľa
Borka
 
Príspevky: 14
Registrovaný: 5. Apr 2008, 22:37
Bydlisko: Dubnica nad Váhom


Späť na VETERINÁRNA PORADŇA

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia